sikayetkripto
Vitalik Buterin’in Anketine, Cardano (ADA) Damga Vurdu!
Vitalik Buterin’in Anketine, Cardano (ADA) Damga Vurdu!

Ethereum’un Artık Çok Daha Az Enerji Tüketecek Olması Takdir Toplamaya Başladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum güncellemesinin küresel enerji kullanımını %0.2 azalttığını açıklayan Vitalik Buterin, bunun şimdiye kadarki en büyük karbon azaltma olaylarından biri olduğunu söyledi.

Ethereum Artık ABD’deki Birkaç Yüz Haneden Daha Az Karbondioksit Yayıyor

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e göre ETH güncellemesi, dünyanın enerji tüketimini %0.2 oranında azaltarak tarihteki en büyük karbonsuzlaştırma hareketlerinden biri oldu.

Gerçekleştirilen bu güncelleme Ethereum’un enerji kullanımını %99.988, karbondioksit emisyonlarını ise %99.992 oranında azalttı.

Kripto Karbon Derecelendirme Enstitüsü’nün (CCRI) yeni raporuna göre bu azalma, ETH ağının artık birkaç yüz ABD hanesinin bir yıllık elektrik kullanımı sırasında yaydığından daha az CO2 yaydığı anlamına geliyor.

” ETH’nin kurucularından ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin yaptığı açıklamada, ETH Merge’in tarihteki herhangi bir endüstrinin en büyük karbon azaltma çabası olduğunu kanıtlayan bu raporu CCRI’den almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yine eski ABD kongre üyesi olan Jared Polis de Vitalik Buterin’i tebrik etti ve enerji tüketiminde olacak olan düşüş sebebiyle memnuniyetini ifade etti.

Congratulations to the Ethereum Team, @VitalikButerin and everyone who worked on the merge to proof of stake last night! This move will reduce worldwide electricity consumption by more than .2%!

— Jared Polis (@jaredpolis) September 15, 2022

Bitcoin ve diğer Blockchain’lerin çalışma şekli olan PoW tarafından tüketilen enerji miktarı, dünyanın dört bir yanındaki kanun koyucular ve politikacılar tarafından sert bir şekilde eleştiriliyor.

Bununla birlikte, bazı Bitcoin savunucuları, Bitcoin madenciliğinin diğer endüstrilerden daha çok yenilenebilir enerji kullandığını ve dünyanın temiz enerjiye geçişine yardımcı olabileceğini vurguluyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum Merge Sonrası Vitalik Buterin ve Binance CEO'sundan İlk Açıklamalar!

Microstrategy’i sadece bir yazılım geliştiricisi olmaktan çıkarıp kurumsal bir Bitcoin şirketine dönüştüren Michael Saylor da Bitcoin madenciliğinin elektriğin en verimli ve en temiz endüstriyel kullanımı olduğunu savunuyor.

Öte yandan Merge güncellemesi öncesinde ETH madenciliği yapan madenciler, ETH Classic (ETC), Ravencoin (RVN) ve Beam (BEAM) gibi, diğer PoW tabanlı dijital varlıkların madenciliğine geçti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!