sikayetkripto
En Büyük Ethereum Balinaları Bugün Bu Altcoinleri Gözüne Kestirdi!
En Büyük Ethereum Balinaları Bugün Bu Altcoinleri Gözüne Kestirdi!

Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? Analiz Şirketi Açıkladı! “En Son Bu Olduğunda Yüzde 50 Yükseliş Yaşandı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası sıkıntılı bir Kasım ayını geride bırakıyor. Dev kripto borsası FTX’in iflasıyla başlayan süreçte piyasa büyük değer kaybederken yatırımcılar ise platformların şeffaflığını sorguladı. Kripto piyasasındaki sarsıntının etkileri zincir üstü verilerde yeni ortaya çıkıyor.

On-chain analitik platformu Santiment, bu panik süreci esnasında Ethereum balinalarının birikim yapmaya devam ettiğini tespit etti. Santiment analistlerine göre Ethereum balinaları, piyasadaki paniğe pek aldırış etmemiş gibi görünüyor.

Analistler benzer bir birikimin en son 2020 yılında meydana geldiğini, ardından Ethereum’un haftalar içinde %50 değer kazandığına dikkat çekti.

“Kasım ayı itibariyle Ethereum balinaları yeniden birikim yapmaya başladı. Balinalar, Ethereum arzının %1,9’unu 3 hafta içinde satın aldı.”

2020 yılında yaşanan birikimde ise 100 ila 100.000 arasında ETH sahibi olan cüzdanlar, 5 hafta içinde toplam arzın %2,1’ini satın aldı. Birikimin ardından Ethereum %50 değer kazandı.

Santiment araştırmacıların bir başka tespitine göre Ethereum balinaları bu hafta içinde, sadece bir günde 1 milyar dolar değerinde ETH tokenı cüzdanlarına ekledi.

Stablecoinler Arbitrum’a Gidiyor

Akıllı sözleşme platformu Ethereum’un katman-2 çözümü Arbitrum’a olan ilgi artmaya devam ediyor. Santiment araştırmacıları, yatırımcıların artık merkeziyetsizliğe çok daha büyük önem atfettiğini açıkladı.

Son verilere göre Ethereum’da işlem gören stablecoinlerin bir kısmı Arbitrum’a akıyor. Arbitrum ağındaki stablecoin etkinliği son zamanlarda iki katına çıktı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!