sikayetkripto
Ethereum Vakfı’ndan The Merge Güncellemesi Öncesi Ağ Kapatma Kararı
Ethereum Vakfı’ndan The Merge Güncellemesi Öncesi Ağ Kapatma Kararı

Ethereum Vakfı’ndan The Merge Güncellemesi Öncesi Ağ Kapatma Kararı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Vakfı, merakla beklenen The Merge güncellemesi öncesi Kiln test ağının kapatıldığını duyurdu. Ropsten ve Rinkeby test ağları için de açıklama yapıldı.

13:05
10 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Ethereum Vakfı, 12 Eylül’de başlayacak olan hafta içerisinde gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge öncesinde Kiln testnet’inin (test ağı) kapatıldığını duyurdu. Ayrıca, Ropsten ve Rinkeby test ağlarının sırasıyla 2022’nin dördüncü çeyreği ve 2023’ün ikinci çeyreğinde kapatılarak kullanımdan kaldırılacağı belirtildi.

İçerik Rehberi

Kiln Test Ağı KapatıldıThe Merge Beklenenden Önce Gelecek Kiln Test Ağı Kapatıldı Ethereum Vakfı 9 Eylül’de yaptığı resmi duyuruda, artık kullanımdan kaldırıldığı için Kiln test ağının önümüzdeki hafta kapatılacağını söyledi. Kiln, mevcut test ağlarının birleştirilmesinden önce The Merge sonrası Ethereum’u test etmek için 2022’nin başlarında piyasaya sürülmüştü. Alınan kararla birlikte test ağıyla ilgili tüm önyükleme düğümleri ve doğrulayıcılar kapatılacak:

Herkes ağ üzerinde bir düğüm çalıştırabilirken, istemci ve test ekiplerinin yanı sıra altyapı sağlayıcıları tarafından sağlanan önyükleme düğümleri ve doğrulayıcılar bu noktada kapatılacak.

Diğer The Merge test ağları Ropsten ve Rinkeby de kapatılmış durumda. Her iki test ağı sırasıyla 2022’nin dördüncü çeyreğinde ve 2023’ün ikinci çeyreğinde kullanımdan kaldırılacak. Her ne kadar The Merge güncellemesinin ardından test ağları aktif olmaya devam edecek olsa da, altyapı sağlayıcıları zamanla Ropsten ve Rinkeby test ağlarına erişimi kademeli olarak sonlandırabilir. Ethereum’un en uzun ömürlü iş ispatı (Proof of Work) test ağı Ropsten, hisse ispatı (Proof of Stake) algoritmasına geçiş yapmıştı. Geliştiriciler, The Merge‘den sonra söz konusu test ağlarını korumaya ve güncellemek istediklerinde, kullanıcıların ve geliştiricilerin Goerli veya Sepolia test ağlarına geçiş yapmaları gerekecek. Goerli, karmaşık akıllı sözleşmeleri test etmek için oldukça faydalı ve daha fazla depolama gerektiren açık bir doğrulayıcı kümesine sahipken, Sepolia kapalı bir doğrulayıcı seti sunuyor ve bu onu diğer test ağlarından daha az kullanışlı yaparken, daha düşük depolama alanı gereksinimi sunmasını sağlıyor. The Merge Beklenenden Önce Gelecek En büyük altcoin ETH’nin ağı olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, merakla beklenen Ethereum Merge’in 13-15 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşmesini bekliyor. The Merge, 58700000000000000000000 TTD’de tetiklenecek ve Ethereum’un iş ispatından hisse ispatı konsensüs algoritmasına geçişini sağlayacak. OKLink’in “Ethereum The Merge Geri Sayım Aracı”na göre şu anda ağın hash rate’i 885,77 TH/s.’de. 15 Eylül’de The Merge’nin tetiklenerek gerçekleşmesi için ortalama 872 TH/s hash rate gerekiyor. Ağın hash rate’inin 900 TH/s’ye yaklaşmış olması güncellemenin beklenenden önce gerçekleşeceği anlamına geliyor. Ethereum Vakfı’nın The Merge için geri sayım aracı merakla beklenen güncellemenin 14 Eylül’de TSİ 23.58’de gerçekleşeceğini işaret ediyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!