NFT
Ethereum Madencileri Merge Sonrası Bu Altcoinlere Göç Etti!
Ethereum Madencileri Merge Sonrası Bu Altcoinlere Göç Etti!

Ethereum Vakfı’ndan Önemli Güncelleme Açıklaması: Yakında Kapatılacak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) Vakfı bugün yayınladığı bir blog yazısında, blok zincirinin Ropsten test ağının (testnet) kapatılmaya başlandığını ve 15-31 Aralık tarihleri arasında tamamen kapatılmasının beklendiğini duyurdu.

Haber, geliştiricilerin son birkaç ay içinde bu test ağına katılmayı kademeli olarak bırakması ve katılım oranlarının düşmesi nedeniyle geldi.

Ethereum, geliştiricilerin ETH’nin ana ağında (mainnet) kullanıma sunmadan önce yazılımlarını çalıştırabilmeleri için test ağları çalıştırmaktadır.

Test ağları esasen Ethereum ana ağının kopyaları olarak hareket eder ve müşteri ekiplerinin, altyapı sağlayıcılarının ve geliştiricilerin uygulamalarında yaptıkları değişiklikleri yüksek riskli bir ortamda başlatmadan önce test etmelerine olanak tanır.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum'daki Yükselişi Bildi, Sıradaki Hedefi Ne? ETH Neden Yükseliyor?

Ethereum Geliştiricileri, Ropsten Ağının Kapatılmasının Ardından Goerli veya Sepolia’ya Geçiş Yapacak

Ethereum ayrıca Rinkeby test ağını 2023 ortalarında kapatacak ve geliştiricilere test ağlarında çalıştırdıkları uygulamaları Goerli veya Sepolia’ya taşımaları için yeterli zaman tanıyacak.

Tüm bu test ağları, ETH’nin Proof of Work’ten Proof of Stake konsensüs mekanizmasına geçtiği büyük Merge yükseltmesinden önce geliştirme ve testlerde önemli roller oynadı.

Goerli ve Sepolia’nın her ikisi de Merge için kendi testlerini gerçekleştirmiştir (yani Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş yapmışlardır), bu nedenle Ethereum blok zincirinin bugün faaliyet gösterdiği ortama en çok benzeyen test ağlarıdır. Bu nedenle, bu test ağlarının çalışmaya devam etmesi bekleniyor.

Ekim ayında, blok zinciri araştırmacısı Etherscan, Rinkeby ve Ropsten için altyapı desteğini kapatmıştı.

Ethereum geliştiricileri, hangi yükseltmeleri test etmeye çalıştıklarına bağlı olarak sürekli olarak yeni test ağları oluşturuyor. Kasım ayında ETH geliştiricileri, protokolün bir sonraki büyük yükseltmesi olan Şangay için bazı ETH İyileştirme Önerilerini (EIP’ler) ele alan Shandong testnetini hayata geçirmeyi kabul etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!