365miner.com
Vitalik Buterin Röportajı! Ethereum (ETH) Ne Zaman Tamamen PoS Algoritmasına Geçecek!
Vitalik Buterin Röportajı! Ethereum (ETH) Ne Zaman Tamamen PoS Algoritmasına Geçecek!

Ethereum Merge Yaklaşıyor! Uzmanlar En Çok Merak Edilen 2 Soruyu Yanıtladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) Merge yaklaşırken, yatırımcılar ve sektör büyük bir merak içerisinde güncellemenin ekosistemde ve ETH fiyatı üzerinde yaratacağı etkileri bekliyor.

11:00
11 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Ethereum (ETH) Merge yaklaşırken, yatırımcılar ve sektör büyük bir merak içerisinde güncellemenin ekosistemde ve ETH fiyatı üzerinde yaratacağı etkileri bekliyor.

İçerik Rehberi

Merge’in Başarısız Olma Oranı Ne Kadar?ETH Fiyatına Yansıması Kaç Ay Sürecek? Merge’in Başarısız Olma Oranı Ne Kadar? Merge, önümüzdeki birkaç gün içinde hayata geçecek. Ethereum Vakfı, önümüzdeki hafta Ethereum Merge test ağı Kiln’in  kapatılacağını duyurdu. Geliştiriciler, potansiyel zaman çizelgesinin 13-15 Eylül tarihleri arasında olabileceğini belirtti. Bu süreçte, kripto para topluluğunun ve analistlerin bir bölümü, Merge sonrası ETH’de fiyat artışı bekliyor. Ethereum Merge, ağın iş kanıtı konsensüsünden hisse kanıtı mekanizmasına geçişini sağlayacak. Yükseltmenin enerji maliyetlerini büyük ölçüde düşürmesi de bekleniyor. Uzmanalr, Merge’in başarısız olma olasılığının düşük olduğunu belirtiyor Bellatrix yükseltmesi, Merge’den önceki son yükseltme olan Beacon zincirinde yakın zamanda gerçekleştirildi. Aslında, kripto fenomeni Ran Neuner, az da olsa Merge’ın  başarısız olma ihtimalinin olduğunu söyledi. Uzman, güncellemenin engellerle karşılaşma olasılığının %10 olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Merge’de herhangi bir sorun yaşamadan başlama olasılığı %90,  başarısızlık oranı ise %10. Ethereum Merge’in başarısız olma ihtimali yok denecek kadar az.

ETH Fiyatına Yansıması Kaç Ay Sürecek? Uzmanlara göre,  Merge’in başarısızlığı veya başarısından bağımsız olarak, Ethereum fiyatının düşmeye devam etmesi muhtemel. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge’in fiyat üzerinde etkili olmasının uzun zaman alabileceği konusunda uyarmıştı. Yönetici, güncellemenin fiyata ivme kazandırmasının altı ila sekiz ay kadar sürebileceğini söyledi. Buterin, doğru koşullar altında devasa bir fiyat artışından önce bir bekleme süresi olabileceğini açıkladı. Bellatrix yükseltmesinin başarılı bir şekilde yürütülmesinden sonra, Ethereum (ETH) fiyatı olumlu yanıt verdi. Son bir haftada, ETH %10’un üzerinde arttı. CoinMarketCap’e göre, ETH fiyatı son 24 saatte %1.79 artışla 1.760 dolardan işlem görüyor. Chainalysis raporu, Etherum fiyat hareketinin, Merge sonrasında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinden ayrılabileceğini söyledi. Rapor ayrıca, staking getirilerinin potansiyel olarak büyük oranda kurumsal yatırımı tetikleyeceğini öne sürdü. Dün yayımlanan raporda Chainalysis, yaklaşmakta olan Merge güncellemesinin kurumsal yatırımcıları tahvil ve emtia gibi araçlara benzer staking getirileri ile tanıştıracağını açıkladı. Rapor, yeni ekosistemin daha çevre dostu olacağını da vurguladı Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!