Ethereum Merge Sonrası Vitalik Buterin ve Binance CEO’sundan İlk Açıklamalar!
Ethereum Merge Sonrası Vitalik Buterin ve Binance CEO’sundan İlk Açıklamalar!

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Yine Ripple’ı (XRP) Eleştirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde yaklaşık 200 bin aboneye sahip olan Bankless adlı Youtube kanalında kripto sektörü hakkında konuştu.

Geçmişte de Ripple’ın (XRP) en büyük eleştirmenlerinden olan Buterin, katıldığı son programda da projeye şüpheci yaklaşmaya devam etti. Buterin’e göre Ripple genel kanının aksine tamamen merkezi bir yapı barındırıyor.

“Merkeziyetsiz olduğunu iddia eden bir kripto para projesinin zincir içi verilerini kolaylıkla inceleyebilmemiz gerekli. Bu durum Ripple’da yok.”

Ethereum kurucusu ayrıca XRP yöneticilerinin bazı yanıltıcı açıklamalar yaptığını düşünüyor. Kaynaklara göre XRP yöneticileri geçmişte Amerikan hükümetine “Bitcoin ve Ethereum’un kontrolünün Çin’in elinde olduğunu” iddia etti. Buterin, bu yalan beyan yüzünden hala bir özür mesajı gelmediğinden yakındı.

Vitalik Buterin’in hafta başı verdiği bu demeçlerin ardından Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz’tan yanıt gecikmedi.

XRP Yöneticisi: Buterin Gerçekleri Görmezden Geliyor

Buterin’in hafta içi verdiği demecin ardından Twitter’da tepki gösteren Ripple yöneticisi David Schwartz, Ethereum kurucusunun ısrarla Ripple hakkında bazı şeyleri görmezden geldiğini belirtti.

“Ripple bir şirket. XRP ise bir dijital varlık. Vitalik Buterin bu durumu hala anlayabilmiş değil veya anlamamış gibi yapmakta ısrar ediyor. “

Vitalik Buterin ise Schwartz’ın verdiği yanıta dair henüz konuşmadı. Ethereum kurucusu, Ripple’ın XRP üzerinde aşırı kontrole sahip olması nedeniyle projeyi beğenmiyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!