sikayetkripto
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Açıkladı: Ethereum ve DeFi Bu Yüzden Geride!
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Açıkladı: Ethereum ve DeFi Bu Yüzden Geride!

Ethereum Kurucusu Kripto Sektöründeki Fırsatları Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı sözleşme platformu Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto endüstrisinde şu anda gördüğü en büyük üç fırsatı açıkladı.

Buterin, dün öğlen saatlerinde yaklaşık 200 bin aboneye sahip olan bir Youtube kanalının canlı yayınına katılarak sektördeki fırsatlar hakkında konuştu.

Buterin ilk olarak sektörün büyümesiyle fırsat alanlarının eskisinden daha az belirgin olduğundan bahsetti. Ethereum kurucusu buna rağmen sektöre üç büyük alanda fırsat olduğunu düşünüyor.

Kripto Cüzdanları

Vitalik Buterin kripto sektöründeki ilk büyük fırsatın cüzdan uygulamalarında olduğuna inanıyor. Dallardaki meyvelerin sayısı azalsa da fırsat hala devam ediyor. ETH mucidi, bir milyar insanın kullanabileceği bir evrensel kripto cüzdan uygulaması üretmenin imkansız olmadığına değindi.

Stablecoinler

Kripto fenomeni, kağıt paraya olan talebin azalması ve spekülatif olmayan bir ürün olması nedeniyle stablecoin pazarının hala büyüyebileceğini açıkladı. Buterin’e göre hiperenflasyona bile dayanabilecek bir stablecoin, sektöre önemli rol alabilir.

Blockchain Tabanlı Sosyal Medya

Buterin, son olarak Web3 ve blockchain teknolojilerinin bir arada kullanıldığı bir sosyal medya platformunun Twitter, Facebook ve Instagram’a rakip olabileceğine inandığını belirtti. Örneğin bir kullanıcının Ethereum’u aynı zamanda oturum açabildiği bir iş platformu olarak kullanması şu anda münkün olmasa da önümüzdeki yıllarda bu konu gündeme gelebilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!