sikayetkripto
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Artık Milyarder Olmadığını Açıkladı! İşte Yeni Serveti
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Artık Milyarder Olmadığını Açıkladı! İşte Yeni Serveti

Ethereum Kurucusu Buterin, Borsaların Geleceği Üzerine Konuştu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde kişisel blogunda yeni bir yazı kaleme aldı. Buterin, yazısında FTX’in iflasının ardından merkezi borsaların nasıl daha sağlam olabileceğine dair fikirlerini açıkladı.

Kripto mucidi, dev merkezi borsanın iflasının yatırımcıların güvenini büyük ölçüde sarstığına dikkat çekti. Buterin, merkezi borsaların “merkeziyetsiz borsalara (DEX) benzetilerek” sektörün daha güvenilebilir bir noktada olacağına inanıyor.

“Merkezi borsalar, ellerindeki kripto varlıkların miktarını kullanıcılara anlık olarak sunabilmeli. Bunun için borsa yetkililerinin veri girişinin yerine kriptografik araçlar kullanılabilir.”

Ethereum mucidi ayrıca borsaların, kullanıcı kaynaklarını kullanabilmesi için bir açık oylama sistemine geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Binance ile FTX arasındaki kısa süreli atışmanın ardından kullanıcılar FTX borsasındaki paralarını çekmek istedi. Bu durumun ardından batık borsanın müşteri fonlarını farklı amaçlar doğrultusunda kullandığı ortaya çıktı. Müşteriler borsada mahsur kalan paralarını hala geri alamadı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Buterin’in blog yazısını Twitter’da retweet ederek hemfikir olduğunu belirtti.

Thank you @VitalikButerin for helping drive this research forward. On-chain accounting will be an important part of the cryptoeconomy. https://t.co/UzqL0kMaEF

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) November 19, 2022

“Vitalik Buterin’e yaptığı değerli araştırma ve fikirleri için teşekkür ediyorum. On-chain muhasebesi, kripto ekonomisinin gelecekte önemli bir kısmını oluşturacak.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!