MEXC
sikayetkripto
Vitalik Buterin “Kripto Para Kışı” İçin Kullanıcılara Öğütler Verdi!
Vitalik Buterin “Kripto Para Kışı” İçin Kullanıcılara Öğütler Verdi!

Ethereum Kurucusu “Bu Ticaret Mantıklı Değil” Dedi, X Altcoin Yüzde 300 Yükseldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 20.000 kripto para birimi var ve bunların hangisinin değerli hangisinin değersiz olduğunu tespit etmek oldukça güç.

Standardı olmadığı için bir kripto para biriminin değerinin neyle ölçüleceği de şimdilik belirsizliğini koruyor. Bir kripto paranın teknolojisinin çok iyi olması onu tek başına değerli kılmazken, kullanım durumu, yönetim hakları, token ekonomisi gibi pek çok etken ortaya çıkıyor.

Bu noktada bazı yatırımcıların yönetişim hakkı veren tokenleri sadece bu nedenle “değerli” olarak nitelendirmesi Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i kızdırdı.

Yönetişim haklarının bir kripto para birimini değerli kıldığı fikrinin “patolojik” bir sorun olduğunu ifade eden Buterin, oylamayı etkilemek ve oylamada %0,0001 söz hakkı elde etmek için bir kriptoya 500$ yatırmanın iyi bir ticaret olmadığını ifade etti.

Bir projenin topluluk tarafından yönetilmesinin iyi bir fikir olduğunun altını çizen Buterin bunun “değer” konusunda belirleyici bir rolü olmadığını düşünüyor.

“$X satın alıyorum çünkü daha sonra birisi protokolü değiştirmek istediğinde bunu benden ve bir başkasından satın almak isteyebilir” şeklinde düşünüyorsunuz, ancak sıradan insanlar için %0,0001 oy hakkı için 500$ ödemek iyi bir ticaret değildir.

Bu multimilyonerler ve hedge fonları için iyi bir ticarettir.

Buterin’in uyarılarının ardından enteresan bir olay yaşandı.

Paylaşımda Buterin’in bir örnek vermek için kullandığı “X” ifadesine sahip altcoin %300’e yakın bir artış yaşadıktan sonra geri çekildi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!