sikayetkripto
Ethereum Geliştiricileri Yeni Test Ağını Başlattı!
Ethereum Geliştiricileri Yeni Test Ağını Başlattı!

Ethereum Geliştiricileri Yeni Test Ağını Başlattı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum geliştiricileri, staking para çekim işlemlerinde rol oynayacak olan bir sistem üzerinde çalışmak için yeni bir test ağı oluşturdu.

Geliştiriciler, Merge güncellemesinin ardından stake edilen ETH tokenların geri çekimini hazırlamak için Shanghai adlı güncelleme üzerinde çalışıyor.

Akıllı sözleşme platformunun önde gelen isimlerinden Marius Van Der Wijden, gelecek yıl için planlanan Shanghai güncellemesinin ETH için önemli olduğunu vurguladı.

“Yeni denememiz, bütün uygulamalarda para çekimini mümkün kılan ilk devnet ve ileriye dönük attığımız dev bir adım.”

Wijden, Ethereum kullanıcılarının olası hataları tespit edebilmesi için Shangai Testnet’e istedikleri gibi katılabileceğini açıkladı. Geliştirici, şimdilik testnet ağında sadece para çekim işlemlerine odaklandıklarını belirtti. Ethereum Shanghai güncellemesinin diğer özellikleri henüz test aşamasında değil.

Yıllardır beklenen Ethereum Merge güncellemesi geçtiğimiz Eylül ayında hayata geçti. Merge güncellemesi ile aktif olan PoS sistemi, enerji kullanımını neredeyse sıfırladığı için büyük övgü aldı. Ancak stake sistemi, projenin merkeziyetsizliğinin yok olduğuna dair bir çok eleştiriye de konu oluyor.

Geliştirciler, 2023 yıl sonu için planlanan Shanghai güncellemesi ile bu sorunu aşmak istiyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!