Bloomberg Analistleri Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı! Düşüş Devam Edecek Mi?
Bloomberg Analistleri Ethereum Fiyat Tahminini Paylaştı! Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum Geliştiricileri Yeni Bir Güncelleme Önerdi: EIP-7514 Neler Getirecek?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum geliştiricileri, Ethereum konsensüsündeki aşırı yükü azaltmayı amaçlayan EIP-7514 adlı yeni bir güncelleme önerdi. Öneri Dapplion ve Tim Beiko tarafından ortaya atıldı ve yaklaşan Dencun güncellemesine dahil edilecek.

EIP-7514, epoch churn limitini sınırlayarak maksimum doğrulayıcı büyüme oranını üstelden doğrusal bir artışa güncellemek için bir teklif. Bu, şu anda 27 milyon ETH’ye ulaşan ve toplam ETH arzının %22,53’ünü oluşturan Ethereum staking’indeki hızlı artışa yanıt olarak geliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum ETF’leri Ne Zaman Onaylanacak, Ne Kadar Yakınız? Bloomberg Analistleri Cevapladı

Bunların %32.26’sı kripto para platformu Lido aracılığıyla stake ediliyor ve bu da yüksek düzeyde bir merkezileşmeye işaret ediyor.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz Mayıs ayında bir blog yazısında Ethereum konsensüsüne aşırı yüklenme konusunda uyarıda bulunmuştu.

Teklif, likit staking’in ekonomik ve teknik sonuçlarıyla başa çıkmak için daha fazla zaman kazanarak churn limitini 8’e düşürmeyi amaçlıyor. Bu, ETH’nin %50’sinden fazlası stake edilene kadar geçen süreyi uzatacak ve Dencun’dan sonra yeni bir hard fork’a izin verecek. Churn Limitinin azaltılmasıyla, %50 eşiğine ulaşmadan önce yaklaşık bir yıl kazanılabileceği tahmin ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!