365miner.com
Dünyanın En Büyük Türev Borsası, Ethereum Hakkında Açıklama Yaptı!
Dünyanın En Büyük Türev Borsası, Ethereum Hakkında Açıklama Yaptı!

Ethereum Geliştiricileri, Sonraki Güncelleştirmelerde Gelecek Yenilikleri Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Perşembe günü Ethereum (ETH) geliştiricileri, ağın “Şangay” adı verilen yaklaşan hard fork’una dahil edilmek üzere sekiz Ethereum Improvement Proposal’ı (EIPs) değerlendirmeye karar verdi.

Şangay Güncellemesi ile Merge Öncesi Stake Edilmiş Ethereum Tokenlerinin Kilidi Açılacak

Hard fork yükseltmesi, Beacon Chain’de stake edilmiş ETH para çekme işlemlerinin kilidini açacak ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan, Ethereum Sanal Makinesini iyileştirmek için tasarlanmış diğer önerileri içerecek.

Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği konusunda henüz bir fikir birliği yok.

EIP’lerin “dahil edilmek üzere değerlendirilmesi” ifadesi (CFI), geliştiricilerin bu teklifleri geliştirmeyi taahhüt edecekleri ve bunları geliştirici ağlarında (devnets) testlerden geçirecekleri anlamına gelir. Ancak, tüm bu önerilerin Şanghay’a dahil edilmek üzere son halini alacağının garantisi yok.

Ana geliştiriciler bu toplantıyı yapmadan önce Beacon Chain’den para çekme yani EIP 4895’in kesinlikle fork’un bir parçası olacağına karar vermişlerdi.

Bu, Ethereum bir sonraki yükseltmesinden geçtiğinde, Merge’den önce Beacon Chain akıllı sözleşmesine kilitlemek yoluyla Ethereum yatıran kullanıcıların, tahakkuk eden ek ödüllerle birlikte bunlara erişebilecekleri anlamına geliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum Balina Hareketlerini İnceleyen Santiment, Yükseliş İçin Tarih Verdi!

Geliştiriciler Şangay’a kadar hangi EIP’ler üzerinde yoğunlaşacakları konusunda anlaşmaya varırken, hard fork’un mainnet dağıtımı için bir zaman çerçevesi belirlemediler.

Ethereum Vakfı, Merge’den 6-12 ay sonra stake edilmiş ETH’nin kilidini açmak için esnek bir zaman çizelgesi verdi, ancak geçen haftanın başlarında bu konudaki dil değişmeye başladı.

Bu toplantının sonunda Şangay için zaman çizelgesi net hâle gelmedi. Bazı geliştiriciler Şanghay’ı hızlandırmak ve Mart 2023’te birkaç küçük EIP ile birlikte yalnızca ETH çekme EIP’sini dahil etmek istiyor.

Ardından, bir sonraki fork, başka bir önemli ölçeklendirme yükseltmesi olan proto-danksharding’i içerecek ve 2023 sonbaharında bir tarihte piyasaya sürülecek.

Diğer geliştiriciler ise her iki büyük yükseltmeyi de içeren daha büyük ve kapsamlı bir Şangay yükseltmesinin ilerleyen zamanlarda yapılmasını istiyor.

Şimdilik, proto-danksharding olarak da bilinen EIP 4844, CFI paketinde yer alıyor. EIP 4844, protokolün, kapasitesini artırmanın ve gaz ücretlerini düşürmenin bir yolu olarak ağı “parçalara” ayıran bir yöntem olan parçalama yoluyla ağı daha ölçeklenebilir hale getirmeye yönelik atacağı önemli bir ilk adımdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!