365miner.com
Ethereum (ETH) Merge İçin Geri Sayım: 34 Bin Blok Kaldı!
Ethereum (ETH) Merge İçin Geri Sayım: 34 Bin Blok Kaldı!

Ethereum (ETH) Merge İçin Geri Sayım: 34 Bin Blok Kaldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllardır beklenen Ethereum Merge güncellemesi için geri sayım başladı.

Blockchain istatistik platformu Ultrasound.Money’in verilerine göre, dört gözle beklenen Ethereum Merge güncellemesinin önünde sadece 34 bin blok kaldı.

Sitenin verilerine göre, ETH Merge güncellemesinin %99.30’u tamamlandı.

Ultrasound.Money, Ethereum Merge güncellemesinin gerçekleşme tarihini Türkiye saatiyle 15 Eylül 02.00 olarak tahmin ediyor.

Bellatrix Güncellemesindeki Pürüzler Giderildi

Bir DeFi geliştirme girişimi olan Gnosis’in kurucu ortaklarından Martin Köppelmann, Bellatrix güncellemesinin ardından çevrimdışı kalan doğrulayıcıların yeniden aktif konuma geçtiğini açıkladı.

Around ~5% of validators not able to attest, around ~9% not able to propose blocks. Again, nothing dramatic but I am already curious to learn more about the issues. https://t.co/5mie9SS8zj pic.twitter.com/0qUexuYPI7

— Martin Köppelmann 🇺🇦 (@koeppelmann) September 6, 2022

Martin Köppelman, daha önce Bellatrix güncellemesinin ardından güncel olmayan madenciler nedeniyle son 600 bloktaki kayıp oranının %9 olduğunu açıklamıştı. Normal şartlarda gerçekleşmesi gereken kayıp oranı ise %0,5.

Köppelman, bu durumun Merge için çok büyük bir sıkıntı doğurmayacağını belirtti. Ancak kripto topluluğu, Merge güncellemesinin gecikip gecikmeyeceği konusunda tereddüte düşmüştü.

Ethereum’dan Güncel Veriler

Ultrasound.Money sitesindeki güncel verilere göre, toplam ETH arzı 120 milyonu geçti. Toplam arzın %11,3 kadarı (yaklaşık 13.6 milyon ETH) ise Beacon zincirinde stake edilmiş durumda.

Analistlerin tahminine göre stake edilen ETH miktarı 14 milyona ulaşırsa, Ethereum PoS tarafından günlük 1700 ETH üretilecek.

Ethereum’un yeni yakma mekanizması ile ise toplam arzın azalması bekleniyor. Son 24 saat içinde 1.967 ETH yakıldı. Son 30 gündeki ETH yakımlarına en çok katkı veren platformlar ise OpenSea, UniSwap, Gem ve 1inch4.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum Merge Nedir? ETH 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!