Ethereum Madenciliği Ne Zaman Bitecek? Yeni Yatırım Mantıklı Mı? ETH Geliştiricisi Cevapladı!
Ethereum Madenciliği Ne Zaman Bitecek? Yeni Yatırım Mantıklı Mı? ETH Geliştiricisi Cevapladı!

Ethereum (ETH) Merge Güncellemesi Beklentileri Karşıladı Mı? İşte Geliştiricilerin Yorumları!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temelde Ethereum hiç bu kadar iyi durumda olmamıştı. Ancak, ETH fiyat hareketi bunu yansıtmadı. Ethereum Merge‘den bu yana 100 gün geçti. Ağ çevresel olarak daha sürdürülebilir ve esnek hale geldi.

Merge Güncellemesi Ethereum’u (ETH) Geliştirdi

İş kanıtı madenciliği, hisse kanıtı uzlaşma modeli ile değiştirildi. Bu sayede ağın enerji tüketimi %99’dan fazla azaldı.

100 days ago, the Ethereum network became a positive contributor to global health by turning off energy-intensive mining. We didn't have to do this, we could have stuck our heads in the sand and created narratives to justify ourselves, but instead we just did the right thing. pic.twitter.com/xV6REPe819

— superphiz.eth 🦇🔊🐼 (@superphiz) December 24, 2022

25 Aralık’ta ETH geliştiricisi “superphiz” konuyla ilgili olarak “biz sadece doğru olanı yaptık” şeklinde bir yorumda bulundu.

Beaconcha.in’e göre, şu anda 15.7 milyon ETH stake edilmiş durumda ve bu da toplam arzın yaklaşık %13’ünü oluşturuyor. Bugünün fiyatıyla yaklaşık 19.2 milyar dolar değerinde.

Ayrıca, Ethereum ağında şu anda 490.000’den fazla aktif doğrulayıcı bulunuyor. Bitcoin’in hash oranı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şiddetli hava koşulları ve enerji şebekelerindeki gerilim nedeniyle düştü. Ethereum’da artık böyle bir sorun yok.

Staking, Ethereum için tek yükseliş temeli değil. Ethereum aynı zamanda dünyanın en iyi NFT ekosistemidir. Nansen’e göre, 2022’de Ethereum’da toplam 23.7 milyar dolarlık NFT basıldı ve işlem gördü.

Ayrıca, Ethereum ikinci en büyük NFT ekosistemi olan Solana‘nın da önünde yer alıyor. Cardano ve Polkadot gibi diğer lanse edilen ‘Ethereum katilleri’, NFT faaliyeti konusunda yanına bile yaklaşamıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
DeFi Sektöründe Hack Olayları Devam Ediyor: İşte Hacklenen Son DeFi Projesi!

Ultrasound.Money izleyicisine göre Ethereum’un ihracı şu anda sıfıra yakın. Arz yılda sadece %0.012 oranında artıyor.

Ağ ve ekosistem için olumlu temeller fiyat hareketine yansımadı. Ethereum bu yazının yazıldığı sıralarda 1.220 dolardan işlem görüyordu. Hafta sonu boyunca fiyatlarda neredeyse hiç hareket olmadı.

Ancak analistler ETH için daha fazla fiyat sıkıntısı yaşanacağını öngörüyor. Ek olarak, teknik göstergeler mevcut seviyelerdeki desteğin yakında kırılabileceğini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!