NFTPump
Ethereum (ETH) Ekosisteminin En Önemli Yapılarından Biri, Bu Şirkete Dava Açtı
Ethereum (ETH) Ekosisteminin En Önemli Yapılarından Biri, Bu Şirkete Dava Açtı

Ethereum (ETH) Ekosisteminin En Önemli Yapılarından Biri, Bu Şirkete Dava Açtı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Name Service (ENS) protokolünün arkasındaki şirket, Pazartesi günü yapılan bir başvuruya göre, eth.link alan adının üçüncü bir tarafa satılması nedeniyle web hosting platformu GoDaddy’ye dava açıyor.

GoDaddy’nin, Ethereum Name Service’e Ait Alan Adını Sattığı İddia Ediliyor

ENS alan adı hizmetinin arkasındaki şirket olan True Names Ltd., GoDaddy’nin eth.link kullanıcılarına alan adı kaydının süresinin dolduğunu yanlış bir şekilde duyurmakla kalmadığını, aynı zamanda alan adını kayıt defterine geri dönmesi ve yeniden satın alınabilmesi gereken tarihten önce sattığını iddia ediyor.

ENS protokolü, Ethereum topluluğu tarafından kullanılan .eth ile biten tüm web adreslerinden sorumludur ve bir domain hizmeti sağlayıcısının Web3 versiyonu olarak işlev görür.

Normal şartlarda domain yenileme kayıtları oldukça basittir fakat ENS’ye ait eth.link alan adının kaydının yenilenmesini sağlayabilecek tek isim olan Virgil Griffith şu anda hapiste bulunuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Başkanı Bitcoin, Ethereum ve Altcoinler Hakkında Konuştu!

Griffith Kuzey Korelilere yaptırımlardan kaçmanın bir yolu olarak kriptoyu nasıl kullanacakları konusunda eğitim verdiği için 63 aylık hapis cezası almıştı.

ABD Arizona Bölge Mahkemesi’nde açılan davada, tescilin 26 Temmuz 2023’te sona ereceği, ancak Ağustos ayında GoDaddy’nin tescilin 26 Temmuz 2022’de sona ereceğini yanlış bir şekilde duyurduğu iddia ediliyor.

Dosyaya göre, GoDaddy alan adının 5 Eylül 2022’de tekrar satın alınabileceğini söylemişti, ancak eth.link’i 3 Eylül’de başka bir üçüncü tarafa, kripto para start-up’ı Manifold Finance’e satmıştı.

ENS tarafından yapılan şikayette şu ifadeler kullanıldı:

“GoDaddy bunu yaparak davacı True Names Ltd. şirketini geçim kaynağından mahrum bırakmıştır. Satış, değerli bir kripto para ağını devre dışı bırakacak ve düşüncesizce çok sayıda kötü niyetli kişinin kullanımına sunma riskini doğuracaktır.”

Davacılar True Names ve Griffith, yasal masraflar hariç en az 75.000 dolar tutarında tazminat talep ediyor ve davalılar GoDaddy, Inc., GoDaddy.com LLC ve eth.link’in süresinin dolmasına ve üçüncü taraflarca satın alınmasına doğrudan veya dolaylı olarak izin veren tüm çalışanlara veya kuruluşlara karşı geçici bir kısıtlama emri bekliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!