365miner.com
Ethereum, Başarıyla Gerçekleşen İlk Güncellemeye Rağmen Düşüyor! Neler Oluyor?
Ethereum, Başarıyla Gerçekleşen İlk Güncellemeye Rağmen Düşüyor! Neler Oluyor?

Ethereum, Başarıyla Gerçekleşen İlk Güncellemeye Rağmen Düşüyor! Neler Oluyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Merge yolunda ilk önemli güncelleme olan Bellatrix güncellemesi başarıyla gerçekleşse de ETH fiyatı düştü. Ethereum’da neler oluyor?

09:30
7 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika The Merge yolunda ilk önemli güncelleme olan Bellatrix güncellemesi 6 Eylül’de TSİ 14.40’da Ethereum’un Beacon Chain’inde başarıyla gerçekleşti. Ethereum’un The Merge süreci 13-15 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşmesi beklenen Paris güncellemesiyle tamamlanacak ancak The Merge’yi çevreleyen büyük coşkuya rağmen, Ethereum fiyatı son 24 saatte yüzde 8’in üzerinde düştü ve yazım sırasında bin 516 dolardan işlem görüyor. Ethereum The Merge‘nin genel olarak ETH ve diğer kripto paralar için büyük bir yükselişin fitilini ateşlemesi bekleniyordu ki en büyük altcoin’in yönünü aşağıya çevirmesi yatırımcıları korkuttu.

İçerik Rehberi

Bellatrix Güncellemesinin ArdındanEthereum Fiyatı Neden Düşüyor? Bellatrix Güncellemesinin Ardından Bellatrix güncellemesi 6 Eylül’de TSİ 14.40’da başarıyla gerçekleşti. Bellatrix güncellemesi, The Merge’nin başlangıcına işaret ediyor oluşu ile oldukça önemli bir güncellemeydi. Güncelleme, doğrulayıcılara (validator) Beacon blokları oluşturma imkanı verirken ve The Merge sürecinin tamamlanmasının temelini atacak. Bellatrix güncellemesinin ardından Ethereum’un ağ katılım oranının düştüğü görüldü. Uzmanlara göre bu düşüş, bazı düğümlerin (nodes) istemcilerini güncellememesinden veya güncelleyememesinden kaynaklanıyor. Daha fazla doğrulayıcının Bellatrix güncellemesi için düğümlerini güncelledikçe ağ katılım oranının artması bekleniyor. İstemci güncellemesindeki durumdan daha endişe verici bir diğer durum ise güncellemenin ardından Ethereum‘da kaçırılan blok oranının yüzde bin 700 artması oldu. Ethereum ağının geliştirici ekibi, The Merge’ye sayılı günler kaldığından dolayı şu an için bu sorunu yakından takip etmekle yetinmek zorunda. Ethereum Fiyatı Neden Düşüyor? Kripto fenomeni ve Cinneamhain Ventures’ın ortağı Adam Cochran, Ethereum fiyatındaki düşüşün “beklentiyi al, haberi sattan” ziyade başka faktörlere dayandığına inanıyor. Cochran, Aave’nin Ethereum piyasalarını geçici olarak askıya alma kararının, Instadapp gibi platformların stETH/ETH havuzlarında gevşemesine neden olduğuna dikkat çekti ve Ethereum fiyatındaki bir sonraki düşüşün ticaretin gevşemesinden dolayı gerçekleşebileceğini belirtti. Öte yandan makroekonomik faktörler de Ethereum‘un fiyatına yardımcı olmuyor. Fed’in enflasyonla mücadelede şahin duruşunu sürdürmesi bekleniyor. Bu, ABD dolarının güçlenmesinin sürmesine, kripto paralar ve küresel piyasalarda büyük düşüşün tetiklemesine neden olabilir. Kripto para yatırımcıları şimdi endişeli bir şekilde 13 Eylül’de TSİ 15.30’da açıklanacak olan ABD Ağustos ayı enflasyon verilerini (TÜFE) beklemeye başladı. The Merge güncellemesinin de TÜFE verilerinin açıklanacağı günde tamamlanması beklentisi 13 Eylül’ün önemini artırıyor. Her iki faktörün ETH fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!