sikayetkripto
Bitcoin (BTC) Balinaları Kar Satışına Başladı Mı? İşte Son Veriler!
Bitcoin (BTC) Balinaları Kar Satışına Başladı Mı? İşte Son Veriler!

Ethereum Balina Hareketlerini İnceleyen Santiment, Yükseliş İçin Tarih Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX iflası sonrası Bitcoin ve altcoinlerde büyük bir gerileme yaşandı. Bu gerilemenin ortasında kripto para analitik platformu Santiment‘ten Ethereum paylaşımı geldi.

Son günlerde büyük miktarlarda Ethereum birikimi yaşandığını belirten Santiment, Ethereum biriktiren adresler arasında en aktif olanlarının ellerinde 100 ile 100.000 ETH tutan köpekbalıkları ve balinalar olduğunu söyledi.

Santiment, sadece son üç hafta içinde, balina ve köpekbalığı grubunun Ethereum’un toplam mevcut arzının %1,9’unu satın aldığını ifade etti.

“Ethereum’daki aktif köpekbalığı ve balina adresleri, bir yıl önceki ATH seviyesinin dörtte birinden daha az fiyatlarla ETH biriktirmeye devam ediyor.

Ekim/Kasım 2020’de, 100 ile 100.000 ETH tutan adresler, ETH’nin 5 hafta boyunca %50’lik bir fiyat artışına itmeye yardımcı oldu.”

2020’nin Ekim-Kasım aylarında da balina ve köpekbalığı adresleri ETH birikimi yaptığını, o zamanlarda da bu adreslerin Ethereum arzının yaklaşık %2,1’ini biriktirdiğini ve bu durumdan yaklaşık 5 hafta sonra da ETH fiyatı %50 arttığını belirten Santiment, şimdi de aynı durumun yaşanabilme ihtimali olduğuna dikkat çekiyor.

Yani tarih tekerrür ederse, 2023’ün başlarında da ETH’de yükseliş yönlü hareketler görülebilir.

🐳🦈 #Ethereum‘s active shark & whale addresses continue accumulating with prices less than a quarter of their #AllTimeHigh levels a year ago. In Oct/Nov 2020, these 100 to 100k $ETH addresses assisted in pushing $ETH to a +50% price rise over 5 weeks. https://t.co/v8gh4RfV7z pic.twitter.com/Oe3lTo12uj

— Santiment (@santimentfeed) November 23, 2022

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!