Ethereum, 2022 Yılında En Çok İşlem Gören Kripto Para Oldu
Ethereum, 2022 Yılında En Çok İşlem Gören Kripto Para Oldu

Ethereum, 2022 Yılında En Çok İşlem Gören Kripto Para Oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında Ethereum (ETH), ağında gerçekleşen yaklaşık 408 milyon işlem ile Bitcoin’i (BTC) geride bırakmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl, kripto para birimlerinin en çok zorlandığı yıllardan birisi oldu. Ayı trendinin etkisi ve kripto para birimlerinin büyük bir çöküş yaşaması, karamsar bir senenin yaşanmasına yol açtı. Ancak 2022 yılında, kripto para birimlerinin benimsenme oranları da ciddi bir artış gösterdi. Birçok ülke, kripto paralar konusunda adım atmaya başladı. Geride kalan bu çalkantılı yılda, ağında en çok işlem gerçekleştirilen kripto projesi Ethereum oldu. Ethereum, Bitcoin‘i dört kat fazla işlem oranıyla geride bırakmayı başardı.

Ethereum, 2022 Yılında 1.1 Milyon İşleme Ev Sahipliği Yaptı

En büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH) toplam 408.5 milyon işlem hacmiyle Bitcoin’i (BTC) geçmeyi başardı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, aranma hacminde liderliğini ve popülaritesini kaptırmadı.

Reddit’te paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz yılın işlem hacimlerinde Ethereum‘un rüzgarı esti. 408.5 milyon işleme sahip ETH‘yi, 93.1 milyon işlemle BTC takip etti.

ETH BTC

Grafikte de gösterildiği üzere, milyonlarca işlemler arasında Bitcoin pek ilerleme kaydedemedi. Ancak lider kripto para birimi, 2022 yılında en çok konuşulan kripto oldu.

Son olarak, ağlardaki günlük işlem miktarında ETH 1.1 milyon seviyelerinde yer aldı. BTC tarafında da günlük 255 bin işlem gerçekleştirildi.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!