Eski SEC Başkanı Son Noktayı Koydu: Onların Hiçbir Değerleri Kalmayacak! Kripto Paralar Da Aynı Kaderi Paylaşacak!
Eski SEC Başkanı Son Noktayı Koydu: Onların Hiçbir Değerleri Kalmayacak! Kripto Paralar Da Aynı Kaderi Paylaşacak!

Eski SEC Başkanı Son Noktayı Koydu: Onların Hiçbir Değerleri Kalmayacak! Kripto Paralar Da Aynı Kaderi Paylaşacak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Eski SEC yöneticisi John Reed Stark, NFT’lerin ve kripto paraların değersizleşeceğini öne sürdü. Stark, NFT koleksiyonlarının %95’inin değer kaybettiğini belirtti. Kripto alanındaki riskleri ve yatırımcıları korumada eksiklikleri vurguladı.
22:00
22 Eylül 2023

Kötü piyasa koşullarının ortasında, eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yöneticisi olan John Reed Stark, X’teki (eski adıyla Twitter) bir yazısında NFT‘lerin tarihin tozlu sayfalarına gömüleceğini söyledi Kripto paraların da aynı kaderi paylaşacağını çekinmeden sözlerine ekledi. Stark, piyasanın bir boğa koşusu yaşanmasından iki yıldan kısa bir süre sonra, NFT koleksiyonlarının %95’inin artık değersiz olduğunu belirtti. Bir zamanlar ortalama binlerce dolar olan NFT fiyatlarının şimdi 5 ile 10 dolar olduğunu da sözlerine ekledi.

İçerik Rehberi

ToggleStark’a Göre NFT’lerin DurumuKripto Paralar Ne Olur? Stark’a Göre NFT’lerin Durumu Stark, NFT koleksiyonlarının çoğunun piyasa değerinin sıfır olduğunu sözlerine ekledi. Ona göre, yaygın piyasa manipülasyonu NFT ekosistemindeki en önemli sorunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Stark şu sözlerle konuya kendi bakış açısını yansıttı:

Dolandırıcılık sadece ödüllendirilmekle kalmıyor, aynı zamanda öğretiliyor.

Stark, birçok risk sermayedarının ve Wall Street dolandırıcısının NFT’leri müşterilerine sunarak çok para kazandığını sözlerine ekledi. Satıcıların genellikle finansal kapsayıcılık, merkeziyetsizlik ve anlık zenginlik hayalleri vaat ederek alıcıların dikkatlerini çektiğini belirtti. Eski SEC yetkilisi olan Stark, kripto konusunda da aynı görüşe sahip olduğunu belirtti ve ilk kez değil, düzenleyici gözetim, şeffaflık, tüketici korumaları, sigorta ve lisans olmaması nedeniyle token’ların bir yatırım olarak nitelendirilemediğini sözlerine ekledi. Kripto Paralar Ne Olur? FTX, Blockfi ve Celsius gibi birçok kripto firmasının çöküşüne atıfta bulunan Stark, kripto alanındaki tüketicilerin çöküşlere ve iflaslara karşı hiçbir güvencesi olmadığını sözlerine ekledi. Bunlar gerçekleştiğinde, müşterilerin genellikle teminatsız alacaklılar haline geldiğini ve tüm fonlarını kaybettiğini de belirtti. Ayrıca eski SEC yetkilisi, kripto paranın bir para birimi olarak başarısız olduğunu çünkü vergilerin çok maliyetli ve fiyatların çok değişken olduğunu belirtti. Yüksek ücretlerin ve teknik zorlukların blockchain’i yıkıcı teknoloji etiketinden yoksun bıraktığını da vurguladı. Yaptığı paylaşımdan bu yana Stark, kripto topluluğundan birkaç eleştiri aldı ve önemli olmadığına inandığı bir şeye neden günlük olarak bu kadar çok dikkatini harcadığı sorusuyla karşı karşıya kaldı. Öte yandan, bazı kullanıcılar ifadesinin bazı bölümlerinin ekosistemin gerçekliğini yansıttığını da kabul etti. Bunun yanı sıra, bu sorunların bazılarını çözmek için halihazırda kullanım durumları olduğunu söyleyerek önyargısına dikkat çeken kullanıcılar da oldu. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!