MEXC
sikayetkripto
Eski SEC Avukatından Bitcoin (BTC) Hakkında Tepki Çeken İddia!
Eski SEC Avukatından Bitcoin (BTC) Hakkında Tepki Çeken İddia!

Eski SEC Avukatından Bitcoin (BTC) Hakkında Tepki Çeken İddia!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) İnternet Uygulama Ofisi’nin eski başkanı John Reed Stark, yakın zamanda attığı bir tweet’te Bitcoin’in (BTC) kayıtsız bir menkul kıymet olabileceğini öne sürdü.

Eski SEC Avukatı, Bitcoin’in Merkezi Olduğunu ve Menkul Kıymet Olarak Kabul Edilebileceğini Öne Sürdü

Stark, Ethereum savunucusu Evan Van Ness’in btc madenciliğinin merkezileştirilmesiyle ilgili bir Twitter mesajına “Peki Bitcoin nasıl oluyor da SEC kaydı gerektiren bir menkul kıymet olmuyor?” şeklinde yanıt verdi.

And how is it again that bitcoin is not a security which requires SEC registration? https://t.co/n7CYdVS7YY

— John Reed Stark (@JohnReedStark) December 28, 2022

Van Ness, Twitter paylaşımında Bitcoin blok zincirinde üretilen son 1.000 bloğun 850’sinin sadece beş kuruluş tarafından çıkarıldığını belirtiyor: Antpool, FoundryUSA, f2pool, ViaBTC ve Binance.

Veriler, bu kuruluşların toplam blok üretiminin %80’inden fazlasını oluşturduğunu ve üretimin %50’sinden fazlasının yalnızca iki kuruluş, yani Antpool ve FoundryUSA, arasında paylaşıldığını gösteriyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Başkanı Gensler’dan Kripto Paralar Hakkında Sert Açıklama: “Daha Yeni Başlıyoruz”

SEC’e göre, bir menkul kıymet, bir şirketteki hisseleri veya bir yatırım sözleşmesini içeren hisse senetleri, tahviller ve diğer ilgili araçlar olabilir. Bitcoin’in merkezi olmadığı için menkul kıymet tanımına uymadığına inanılıyor, yani kimse ona sahip değil ya da kontrol etmiyor.

Ayrıca merkezi olarak ihraç edilmemekte veya herhangi bir yerleşik piyasa veya borsada işlem görmemektedir. Bu nedenle, SEC’e bir menkul kıymet olarak kayıt olma gerekliliklerine tabi değildir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler bu yılın başlarında Bitcoin’in bir emtia olduğuna dair inancını açık bir şekilde teyit ettiğinde BTC savunucuları memnun olmuştu. Gensler’in açıklamaları, Bitcoin’in “kripto” olarak etiketlenen diğer tokenlerden bağımsız olarak görülmesi gerektiğine dair popüler bir görüşü doğrulamış gibi görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!