NFT
ABD Temsilciler Meclisi, Düzenleyeceği Oturumda SBF ve Diğer Kripto Para Temsilcileri ile FTX Çöküşünü Konuşacak!
ABD Temsilciler Meclisi, Düzenleyeceği Oturumda SBF ve Diğer Kripto Para Temsilcileri ile FTX Çöküşünü Konuşacak!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’dan Yeni Açıklama Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto borsasının çöküşü hakkında milletvekilleriyle konuşmak zorunda hissediyor, ancak bunu onların istediği tarihte yapmayabilir.

Sam Bankman-Fried FTX Çöküşüyle İlgili Temsilciler Meclisi’ni Bilgilendirecek

İtibarı sarsılan kripto patronu, konuyla ilgili bir kongre oturumuna katılmadan önce FTX’in çökmesine ve iflas koruması başvurusunda bulunmasına neyin sebep olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini söyledi.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Bankman-Fried’i 13 Aralık’ta yapılacak bir duruşmada ifade vermeye davet etmişti.

Bankman-Fried Twitter’da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın Waters ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi: Neler olduğunu öğrenip gözden geçirdikten sonra, komitenin karşısına çıkıp açıklama yapmanın benim görevim olduğunu düşünüyorum.

Bunun ayın 13’üne kadar gerçekleşeceğinden emin değilim. Ancak gerçekleştiğinde ifade vereceğim,” dedi.

Rep. Waters, and the House Committee on Financial Services:

Once I have finished learning and reviewing what happened, I would feel like it was my duty to appear before the committee and explain.

I'm not sure that will happen by the 13th. But when it does, I will testify. https://t.co/c0P8yKlyQt

— SBF (@SBF_FTX) December 4, 2022

Milletvekilleri son günlerde Bankman-Fried’in FTX çöküşüne ilişkin “samimi” açıklamasını övgüyle karşıladılar. Komite Başkanı Maxine Waters, D-Calif, duruşmaya katılmasını memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Waters bir tweetinde FTX’te olanlarla ilgili tartışmalarınızda samimi olduğunuz için teşekkür ederiz.

Kamuoyuyla konuşma isteğiniz şirketin müşterilerine, yatırımcılarına ve diğerlerine yardımcı olacaktır. Bu amaçla, ayın 13’ündeki duruşmamıza katılmanızı memnuniyetle karşılarız” diye yazdı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'den Yatırımcılara Çağrı

Gelecek yıl komiteye başkanlık etmesi muhtemel olan Temsilci Patrick McHenry (R-N.C.) de Bankman-Fried’a duruşmaya katılması için baskı yaptı. Duruşmanın FTX felaketiyle ilgili bir çalışma kapsamında yapılması planlanıyor.

Sam Bankman-Fried Cumartesi günü Financial Times’a verdiği röportajda kripto para borsasını kurduğunda Alameda’nın FTX’te yüksek seviyelerde borçlanma yapabildiğini söyledi.

Çarşamba günü New York Times’a verdiği demeçte ise “büyük bir hata yaptığını” ve Alameda Research’ün FTX ile riskli pozisyonlar almasına yol açan denetim eksikliğinin sorumluluğunu üstlendiğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!