sikayetkripto
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Kripto Paraların Geleceği Hakkında Konuştu!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Kripto Paraların Geleceği Hakkında Konuştu!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Kendini Savunmak İçin Hazırlık Yapmaya Başladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şu anda iflas etmiş olan kripto borsasının eski başkanı Bankman-Fried henüz herhangi bir suçla suçlanmadı.

Sam Bankman-Fried Mark Cohen’le Avukatlık İçin Anlaştı

Reuters’in Bankman-Fried’in sözcüsü Mark Botnick‘in teyidine dayandırdığı haberine göre, Sam Bankman-Fried yüksek düzeyli savunma avukatı Mark Cohen’i tuttu.

Cohen & Gresser şirketinin ortağı olan Mark Cohen eski bir federal savcıydı ve kısa süre önce de bir davada Ghislaine Maxwell’i temsil etmişti.

Henüz resmi olarak herhangi bir usulsüzlükle suçlanmamış olsa da, Bankman-Fried’in bir zamanlar yönettiği iflas eden kripto borsası FTX ve bağlı şirketi Alameda Research ile ilgili eylemleri nedeniyle hem ABD federal savcıları hem de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturulduğu bildiriliyor.

FTX’in çöküşünden bu yana Bankman-Fried ağzını kapalı tutması yönündeki yasal tavsiyelere karşı çok sayıda forumda kapsamlı sorgulamalara maruz kaldı.

Borsanın lideri olarak eylemlerini muhtemelen aptalca ama suç teşkil etmeyen eylemler olarak tanımladı.

Ancak Temsilci Maxine Waters’ın SBF’nin önümüzdeki hafta başkanlığını yürüttüğü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin huzuruna çıkmasını ve muhtemelen yeminli ifade vermesini şiddetle önermesiyle, son zamanlarda riskler biraz daha arttı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Son Açıklamasında Yeni CEO'yu Suçladı!

Bankman-Fried Twitter’da yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Sayın Waters ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi: Neler olduğunu öğrenip gözden geçirdikten sonra, komitenin karşısına çıkıp açıklama yapmanın benim görevim olduğunu düşünüyorum.

Bunun ayın 13’üne kadar gerçekleşeceğinden emin değilim. Ancak gerçekleştiğinde ifade vereceğim,” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!