NFT
FTX CEO’su SBF’den Açıklama: “30 Kasım’da New York’ta Konuşacağım!”
FTX CEO’su SBF’den Açıklama: “30 Kasım’da New York’ta Konuşacağım!”

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD Kongre’sinin Çağrısına Yanıt Vermedi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve avukatı, Senato Bankacılık Komitesi’nin, başarısız şirket yönetimine ilişkin soruşturmada ifade vermesi ya da başka bir şekilde işbirliği yapması yönündeki talebine yanıt vermedi.

“Sam Bankman-Fried’ın Avukatı Belirtilen Son Tarihe Kadar Yanıt Vermedi

Komite liderleri Sens Sherrod Brown, D-Ohio ve Pat Toomey, R-Pa, Perşembe günü geç saatlerde yaptıkları açıklamada, Bankman-Fried’in ifade vererek Amerikan halkına şeffaflık ve hesap verebilirlik sağlamaya istekli olduğunu göstermesinin önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

“Çarşamba günkü mektupta detaylandırıldığı üzere Kongre’nin huzuruna çıkması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Söz konusu mektupta Bankman-Fried işbirliği yapmaması halinde kongre celbiyle tehdit ediliyor ve bugün saat 17:00’ye kadar süre tanınıyor. Bankacılık Komitesi önümüzdeki Çarşamba günü için konuyla ilgili bir oturum planladı.

Zor durumdaki kripto patronu, şirketinin çöküşünden bu yana hikayenin kendi versiyonunu detaylandıran birkaç medya röportajı verdi.

Ancak Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nden gelen daha önceki bir daveti, yönettiği ve sahibi olduğu şirketlere “ne olduğunu öğrenmeyi ve incelemeyi bitirene kadar” beklemek istediğini söyleyerek geçiştirdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC'den Şirketlere Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Çağrısı!

İfade için Kongre celpleri, kısmen uygulanmasındaki zorluklar nedeniyle nadiren başvurulan bir son çaredir.

Bu celpnamelerden birine yanıt vermemesi halinde, FTX’in çöküşünü halihazırda soruşturmakta olan Adalet Bakanlığı’na Kongre’ye saygısızlık suçlaması yöneltilecektir.

Mevcut Kongre yakında sona erecek ve yeni seçilen ve yeniden seçilen milletvekilleri önümüzdeki ay yeni bir Kongre’ye başlayacak.

Ancak Brown, Senato komitesi başkanlığını Ocak ayındaki yeni Kongre’de de sürdürecek ve komitenin FTX ve Bankman-Fried soruşturması üzerindeki kontrolünü devam ettirecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!