NFT
BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Piyasa Yorumu: “2023 İçin Boğa Lehineyim Ancak…”
BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Piyasa Yorumu: “2023 İçin Boğa Lehineyim Ancak…”

Eski BitMEX CEO Arthur Hayes’ten Yeni Bitcoin Açıklaması! “BTC’nin 70.000 Dolara Ulaşabilmesi İçin…”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasasına dair açıklamalarıyla dikkat çeken BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes yeni blog gönderisinde BTC hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FED’in faiz politikası ile Bitcoin arasında sıkı bir ilişki olduğunu belirten Arthur Hayes, FED’in faiz oranlarını düşürmeye başlamasının BTC’yi hızla 70.000 dolara yükselteceğini ifade etti.

Bu noktada aslında Hayes Mart’ta yaşanan bankacılık krizi sonrasında FED‘in faiz artırımını durduracağını ve BTC’nin 70.000 dolara ulaşmasını bekliyordu.

Ancak FED, enflasyonun düşmesine odaklanarak Mart ayından bu yana üç kez faiz artışına gitti.

FED’in faiz artışına başlamasından bu yana bazı ekonomistlerin FED’in faiz oranlarını artırmayı ne zaman bırakacağını tahmin etmeye çalıştığını belirten Hayes, FED’in Mart ayında yaşanan bankacılık krizi sonrasında beklenmedik bir hamle yaptığını söyledi.

“Mart ayında yaşanan bankacılık krizi sonrasında ben dahil pek çok kişi FED’in kesinlikle faiz artırımına gitmediğine inanıyorduk.

Zira FED’in bir numaralı görevi, bankaları ve diğer finans kurumlarını her zaman batmaktan korumaktır.

Biz, FED’in tek seçeneğinin faiz oranlarını düşürmek, ABD bankacılık sistemini yeniden sağlığına kavuşturmak olduğunu ve sonunda da Bitcoin’in hızla 70.000 dolara doğru ilerlemesini izlemek olduğunu düşünürken FED’ten beklenmedik bir hamle geldi. FED Mart ayından bu yana faizleri üç kez artırdı.”

Bu noktada Arthur Hayes, Bitcoin’in Mart ayından sonra 70.000 dolara ulaşamamasının nedeninin, insanların FED’in faiz oranlarını daha çok artırmasına odaklanması ve bundan dolayı da enflasyonun düşmesine odaklanamaması olduğunu belirtti.

Kendisine ” FED faiz oranlarını artırmaya devam etse de Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceğinin “ sorulduğunu yazan Hayes, “Bitcoin’in FED politikası ve diğer makro faktörlerle olumlu bir ilişkisi var. Şu anda, reel oranların (ABD 2 Yıllık Hazine Getirileri eksi nominal GSYİH büyümesi) pozitife dönmesi, Bitcoin’de yaklaşmakta olan bir yükselişin sinyalini veriyor.” dedi.

Son olarak Bitcoin’in insanlar için mantıklı bir alternatif olduğuna dikkat çeken BitMEX eski CEO’su “BTC, 21 milyonluk sınırlı arzı ve hızlı ödeme ağıyla geleneksel bankacılık ve yatırım sistemlerine çekici bir alternatif sunuyor. Bankalar artık benzeri görülmemiş bir rekabetle karşı karşıya ve insanlar için Bitcoin satın almak mantıklı bir seçim haline geliyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!