NFT
Solana’dan (SOL) Türkiye ve İstanbul Duyurusu Geldi!
Solana’dan (SOL) Türkiye ve İstanbul Duyurusu Geldi!

En Popüler NFT Pazaryerlerinden Magic Eden, Radikal Solana Kararını Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir NFT pazaryeri olan Magic Eden, Solana’nın sıkıştırılmış NFT’lerini (cNFT’ler) desteklemeye başladığını duyurdu.

Platform, yalnızca Solana’da mümkün olan yeni bir NFT oluşturma akımı olan cNFT’lerin maliyetleri düşürerek çeşitli sektörlerde büyük ölçekli üretime olanak sağlayacağına inanıyor.

cNFT’deki “c” “sıkıştırılmış” anlamına geliyor ve bu da bu NFT’lerin geleneksel NFT’lerin maliyetinin çok altında üretilmesini sağlıyor. Normal Solana NFT’lerinin aksine, cNFT’lerin verileri sıkıştırılarak zincir dışında saklanıyor. Bu da, mint için daha az ücret gerektirdiklerinden daha büyük miktarlarda üretimi mümkün kılıyor.

Magic Eden, cNFT’ler konusunda heyecan duymalarının çeşitli nedenlerini kendi ifadeleriyle şöyle vurguladı:

Uygun maliyetli içerik üretimi: cNFT’ler içerik oluşturuculara geniş ölçekte içerik üretmek için uygun maliyetli bir yol sunuyor. Maliyetleri düşürerek içerik oluşturucular daha özgürce denemeler yapabilir. Yeni gelenler için kolay erişim noktası: cNFT’ler, yeni kullanıcıların NFT’lere girmesi için kolay bir erişim noktası oluşturuyor. Daha düşük maliyetlerle, yeni koleksiyoncular daha düşük riskli, eğlenceli ve uygun fiyatlı NFT’lerin tadını çıkarma fırsatına sahip olurlar.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Popüler Kripto Para Borsasında Trojan Alarmı: Eski Çalışan, Kullanıcıların Anahtarlarını Ele Geçirdi

Magic Eden, en popüler cNFT koleksiyonlarından bazılarını kendi pazarlarına entegre edecek. Ayrıca yakında platformlarında bazı yeni cNFT deneyimleri de olacak.

cNFT’ler, Solana’nın state compression (durum sıkıştırma) özelliği ile destekleniyor ve bu özellik sayesinde 1 milyon kadar NFT sadece 110 dolar civarında kripto para ile mint edilebiliyor. Ethereum üzerinde bir NFT’yi mint etmek için 2.9 ila 30 dolar arasında bir maliyete sahip olabilen NFT’leri basmakla karşılaştırıldığında, cNFT’lerle mint maliyeti büyük ölçüde düşüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!