NFTPump
Elon Musk’tan ABD Ekonomisi İçin Korkutan Uyarı Geldi!
Elon Musk’tan ABD Ekonomisi İçin Korkutan Uyarı Geldi!

Elon Musk’tan ABD Ekonomisi İçin Korkutan Uyarı Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk faiz oranlarının bir kez daha artırılmasının ekonomide deflasyona yol açacağı uyarısında bulundu.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan ABD Ekonomisi İçin Ciddi Bir Uyarı Geldi

Musk’ın uyarısı, FED’in Eylül ayında yapılacak FOMC toplantısında yeni bir faiz artırımına gitmesi beklenirken geldi.

ABD ekonomisi için felaket senaryosu yazan bir başka önemli isim ise Scion Asset Management’ın kurucusu ünlü yatırımcı Michael Burry oldu.

Burry yaptığı açıklamada ABD’de 2008 yılında yaşanan krize benzer düzeyde bir ekonomik kriz yaşanacağını öngördü.

Bu arada, ekonomist Peter Schiff de hiperenflasyon konusunda uyarılarda bulundu. Schiff, Fed’in hızlı bir şekilde parasal genişlemeye gitmesinin ekonomide yükselen enflasyona neden olacağına dikkat çekti.

Elon Musk, Fed’in yeni bir faiz artırımına gitmesinin ABD ekonomisini deflasyona sürükleyeceğine inanıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dogecoin Davasında Elon Musk Aleyhine Gelişmeler Yaşanıyor: İşte Son Durum!

Deflasyona daha fazla üretkenlik, daha az talep veya bir ülkenin para arzının daralması gibi çok sayıda faktör neden olabilir.

Mevcut deflasyon riski, Musk’a göre, FED’in yükselen enflasyonla mücadele etmek için parasal sıkılaştırmaya gitmesi nedeniyle para arzının daralmasından kaynaklanıyor.

Geçtiğimiz dönemde de FED Başkanı Jerome Powell, hane halkları ve işletmeler için ciddi sıkıntılar yaşanacağını söylemişti.

Powell, ayrıca FED’in tüketicilerin enflasyonla mücadelesine yardımcı olmak için doların gücünü arttırmaya çalışacaklarını da açıklamıştı.

ABD Merkez Bankası FED bir sonraki faiz kararını 21 Eylül tarihinde açıklayacak. CME FED izleme aracı şu an itibariyle %91 olasılıkla 75 baz puanlık bir faiz artışını gösteriyor. Goldman Sachs da faiz tahminini 50 baz puandan 75 baz puan artışa revize etti.

Açıklanacak faiz kararının Bitcoin fiyatına nasıl etki edeceği ise merakla bekleniyor. Bu yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin’in fiyatı 21.200 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!