Elon Musk Twitter’ı Satın Almayı Beklemeye Alıyor: DOGE ve Kriptolar Nasıl Etkilenecek?
Elon Musk Twitter’ı Satın Almayı Beklemeye Alıyor: DOGE ve Kriptolar Nasıl Etkilenecek?

Elon Musk Twitter’ı Satın Almayı Beklemeye Alıyor: DOGE ve Kriptolar Nasıl Etkilenecek?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, spam botlarla ilgili soru işaretleri giderilmeden Twitter’ın tamamını satın almayı beklemeye aldığını belirtiyor.

16:20
13 Mayıs 2022

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, daha önce Twitter’dan hisse satın alarak en büyük hissedarı olmuştu. Bu gelişme sonrası Musk, Twitter’ın tamamını satın alacağını belirtmişti. Bu, hem kripto piyasasında anlık bir yükselişe sebebiyet verirken hem de DOGE’nin fiyatını ciddi oranda yükseltmişti. Ancak Musk, Twitter’ı satın alma işlemlerini şimdilik beklemeye aldığını belirtiyor.

İçerik Rehberi

Twitter GelişmeleriKriptolara Etkisi Twitter Gelişmeleri Musk, bu bekleme sürecini sahte hesapların sayısının belirlenmesine bağlıyor. Bu süreçte Musk, spam yani bot hesapların kullanıcıların %5’inden daha azını temsil etmesini bekliyor ve eğer bu gerçekleşirse Twitter’ın tekrardan gündeminde olacağını söylüyor. Aslında raporlar, spam hesapların tüm kullanıcıların yüzde 5’inden daha azı olduğunu gösteriyor. Ancak Musk, bunun doğrulanmasını istiyor. Spam ve bot hesaplar, kripto ekosistemleri için de oldukça sık kullanılıyor. Twitter’da kripto ekosisteminin çoğu, bu hesaplardan rahatsızlığını belirtiyor ve bunu sadece Musk’ın çözebileceğini düşünüyor. Ayrıca bu süreçte Twitter’ın hisselerinin bugün itibari ile yaklaşık %20 kadar düştüğü de görülüyor. Buna ek olarak analist Daniel Ives, Musk’ın spam botları Twitter anlaşmasından çıkmanın bir yolu olarak kullanacağını savunuyor. Ancak Musk, son attığı tweetle satın almaya hala kararlı olduğunu da gösteriyor. Kriptolara Etkisi Musk’ın Twitter’ı satın alması elbette ki kripto ekosistemi için de önem taşıyor. Spam botlara bir çözüm bulunmasının da ötesinde hali hazırda Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) yatırımcısı olan Musk, sık sık Twitter’da kriptolarla alakalı paylaşım yapmasıyla biliniyor. Tarihte hep bu paylaşımların, yatırımcıları etkilediği ve yönlendirdiği de görülüyor. Kriptolar, son bir haftadır hiç görmediği düşüşleri yaşadığı bu dönemde Musk’ın bu hamlesi aslında bir darbe daha alıyor. Ayrıca Musk’ın favori meme coini Dogecoin’in ekosistemi, onun Twitter’ı satın almasını dört gözle bekliyor. Bu süreçte DOGE severler, DOGE’nin Twitter’da bir ödeme aracı olarak kullanılmasını umut ediyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!