Elon Musk’tan Twitter’lı Dogecoin Paylaşımı Geldi, Fiyat Yeniden Yükseldi!
Elon Musk’tan Twitter’lı Dogecoin Paylaşımı Geldi, Fiyat Yeniden Yükseldi!

Elon Musk Twitter’da Anket Açtı, Dogecoin Piyasadan Ayrıştı: Önemli Seviyeler Neler?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları hafta başı toparlanırken Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su Elon Musk’ın açtığı bir anketin ardından Dogecoin (DOGE), genel piyasadan ayrıştı.

Ünlü milyarder Ekim ayında sosyal medya devini 44 milyar dolar karşılığında satın aldı. Twitter’ın yeni patronu Elon, platformu daha merkeziyetsiz bir yapıya büründürmeye niyetli olduğunu açıkladı ve geliri arttırmak için bazı yenilikler yaptı.

Yeni gelen Twitter Blue özelliğiyle aylık 8 dolar karşılığında isteyen herkes mavi tik’e sahip oldu. Kripto yatırımcıları ise Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Musk’ın köpek temalı kripto para birimini Twitter’da kullanmasını dört gözle bekliyordu.

Ancak Elon Musk hafta başının ilk saatlerinde Twitter hesabından kritik bir anket paylaştı. Yeni patron, kullanıcılara “Twitter CEO’su koltuğundan istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım.” başlıklı bir oylama sundu.

Should I step down as head of Twitter? I will abide by the results of this poll.

— Elon Musk (@elonmusk) December 18, 2022

Ankete göre 17.5 milyon katılımcının %57,5’i Elon’un CEO koltuğunda olmaması gerektiğini düşünüyor.

Bu oylamanın ardından Dogecoin’de genel piyasanın aksine bir satış gerçekleşti. DOGE, anket tarihinden bu yana %6,50 değer kaybetti.

Son düşüş ile DOGE, yeşil diktörtgen ile belirtilen kritik 0.072$ destek alanından geri dönüş yapsa da henüz kayıpları telafi edemedi. Elon, resmi olarak CEO koltuğundan istifa ettiği takdirde bu alan kaybedilirse 0.067$ ilk önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Yukarı yönlü direnç seviyeleri ise sırasıyla 0.094$, 0.112$ ve 0.149$’da bulunuyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!