sikayetkripto
Bitcoin Ülkesi El Salvador’dan Yeni Hamle: Batacak Diyenlere İnat Açıklama Geldi!
Bitcoin Ülkesi El Salvador’dan Yeni Hamle: Batacak Diyenlere İnat Açıklama Geldi!

El Salvador Hükümetinden Kripto Paralar İçin Kritik Bir Hamle Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador Yasama Meclisi bünyesindeki bir komite, ülkedeki kripto para hizmet sağlayıcılarını ve ihraççılarını düzenlemeyi amaçlayan uzun zamandır beklenen bir yasayı değerlendiriyor.

El Salvador Milletvekilleri Kripto Paraların İhracına Yönelik Düzenlemeyi Değerlendirecek

Söz konusu “dijital varlık ihraç yasası”, El Salvador’da dijital varlıklar sunan şirketler için yasal bir çerçeve oluşturacak ve sertifikasyonlarını ve operasyonlarını denetlemekle görevli ulusal bir komisyon oluşturacak.

22 Kasım’daki bir genel kurul oturumunun yayınıyla doğrulanan bir belgeye göre, önerilen dijital varlık yasası şu anda Yasama Meclisi’nin ekonomi komitesinde bulunuyor.

Metne göre yeni yasa “dijital varlık piyasasının verimli gelişimini teşvik etmeyi ve edinenlerin çıkarlarını korumayı amaçlıyor”.

El Salvador’un Eylül 2021’de yasal para birimi olarak kabul ettiği Bitcoin’e dar bir şekilde odaklanmak yerine dijital varlıklara geniş bir şekilde atıfta bulunduğu için önemlidir.

Bununla birlikte, bu son teklif, diğer kripto para birimlerini yasal ödeme aracı yapmak yerine, dijital varlıkları halka sunmak için standartlar sağlamaya odaklanmaktadır.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Şubat ayında yaptığı açıklamada hükümetin menkul kıymetler yasaları, vergi teşvikleri ve diğer kalemlere yönelik 52 reform üzerinde çalıştığını söylemişti.

Bu sırada Tether ve Bitfinex Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, El Salvador hükümetinin dijital varlıklar sunan şirketlere lisans vermek için bir yöntem üzerinde çalıştığını söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve Justin Sun'dan Bitcoin Hamlesi

Bitfinex Securities, Bitcoin tahvil ihraççısının platformu aracılığıyla fon toplayabilmesi için bir lisans başvurusunda bulunmayı planladığını, ancak hala yasal çerçevenin tamamlanmasını beklediğini söylemişti.

Ardoino tweetinde “Dijital menkul kıymetler yasası El Salvador’un Orta ve Güney Amerika’nın finans merkezi olmasını sağlayacak” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!