sikayetkripto
IMF, El Salvador ve Bitcoin İlişkisine Değindi
IMF, El Salvador ve Bitcoin İlişkisine Değindi

El Salvador, Bitcoin Elçiliği Açıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yanlısı hareketleriyle bilinen El Salvador, ikinci Bitcoin elçiliğini ABD’ye açıyor.

Bitcoin yanlısı hareketleriyle bir süredir gündemde olan El Salvador, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin elçiliğini açıyor.

El Salvador, İkinci Bitcoin Elçiliğini ABD’de Açtı

El Salvador‘un Bitcoin’i yerel para birimi olarak kabul etmesinin ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanmıştı. Yaşanan düşüşle birlikte El Salvador başkanı Nayib Bukele çokça eleştiri almıştı.

Bitcoin’in merkezi haline gelmek isteyen El Salvador’dan kripto endüstrisi adına büyük bir adım daha geldi.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), El Salvador’un ABD’de “Bitcoin Büyükelçiliği” açmasıyla pek çok ülkeyi birbirine bağlaması hedefleniyor.

El Salvador’un hükümetlerarası iş birliği, BTC’nin benimsenmesini teşvik etmek için yeni ortak projeler üzerinde çalışmak üzere Teksas’ta bir Bitcoin Büyükelçiliği ya da El Salvador temsilciliği kurmayı amaçlıyor. 

El Salvador’un yeni “Bitcoin Büyükelçiliği” haberi, ABD büyükelçisi Milena Mayorga, tarafından geçtiğimiz gün Twitter’dan duyurdu. 

El estado de Texas, nuestro nuevo aliado.

En mi encuentro con el Secretario Adjunto del Gobierno de Texas, Joe Esparza @TXsecofstate, abordamos la apertura de la segunda Embajada #Bitcoin y de ampliar los proyectos de intercambios comerciales y económicos. 🇺🇸🤝🇸🇻 pic.twitter.com/NcmOjeadl6

— Milena Mayorga (@MilenaMayorga) February 14, 2023

Milena Mayorga Twitter’da şunları yazdı:

”Teksas Hükümeti’nin sekreter yardımcısı Joe Esparza ile yaptığım toplantıda, ikinci Bitcoin Büyükelçiliği’nin açılışını, ticari ve ekonomik değişim projelerinin genişletilmesini tartıştık.”

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!