El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Endişeli Bitcoin Yatırımcıları İçin Bir Mesaj Yayınladı!
El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Endişeli Bitcoin Yatırımcıları İçin Bir Mesaj Yayınladı!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Endişeli Bitcoin Yatırımcıları İçin Bir Mesaj Yayınladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere Bitcoin dün 2020 yılının Aralık ayından bu yana ilk kez 20.000 doların altına indi. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 18.600 dolardan işlem görüyor.

Nayib Bukele’den Bitcoin Yatırımcılarına Sabırlı Olun Çağrısı

Kripto para piyasasındaki panik hakim görünüyor ve bu durumdan yatırımcılar rahatsızlık duyuyor.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, bu tür zorlu zamanlarda sakin kalınmasını ve sabırlı olunmasını istedi. Başkan Bukele Twitter’da yayınladığı bir mesajda şunları yazdı:

“Bazı insanların Bitcoin’in fiyatı konusunda endişeli ya da tedirgin olduğunu görüyorum. Tavsiyem: grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Eğer Bitcoin’e yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvendedir ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. İşin sırrı sabırdır.”

El Salvador’un Bitcoin yatırımlarının değeri şimdiden %60’tan fazla düşmüş durumda. Latin Amerika ülkesi Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladı ve şu ana kadar hazinesine 2.300’den fazla BTC ekledi. Ülkenin son BTC satın alımı Mayıs ayı başlarında gelmişti.

I see that some people are worried or anxious about the #Bitcoin market price.

My advice: stop looking at the graph and enjoy life. If you invested in #BTC your investment is safe and its value will immensely grow after the bear market.

Patience is the key.

— Nayib Bukele (@nayibbukele) June 19, 2022

Peter Schiff Kripto Para Endüstrisinin Öldüğünü İddia Etti

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin ve kripto paralara yönelik eleştirilerini daha da sertleştirdi.

Schiff, 11 Haziran’daki ABD enflasyon verilerinden kısa bir süre sonra, kripto sektörünün toplam piyasa değerinin 800 milyar doların altına düşeceğini öngörmüştü ve geçen hafta içinde de tam olarak böyle oldu.

Schiff son tweetlerinden birinde, kripto piyasasının öldüğüne dair iddialı bir yorumda bulundu. BTC eleştirmeni şunları yazdı:

“Kripto sektöründeki pek çok kişi bu çöküşün sağlıklı bir sarsıntı olduğunu söylüyor. Sağlıklı olduğuna katılıyorum ama kripto için değil. Bizim bildiğimiz bu endüstri öldü ve bu da ekonomi için çok sağlıklı. Kriptonun muhtemelen bir geleceği var ama Bitcoin bunun bir parçası olmayacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!