MEXC
Edward Snowden Neden Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Almadığını Açıkladı
Edward Snowden Neden Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Almadığını Açıkladı

Edward Snowden Neden Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Almadığını Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü muhbir Edward Snowden, son tweetlerinde köpek meme’leri odaklı paraların çevresindeki çılgınlık konusunda tutumunu netleştirdi. 38 yaşındaki siber güvenlik uzmanı, zayıf mizah anlayışı nedeniyle Dogecoin ve Shiba Inu gibi kripto paralara tiksinerek baktığını söyledi.

Ayrıca birçok yatırımcının köpek parasını meşru bir yatırımla karıştırabileceği ve bunun onlara finansal olarak zarar verebileceği gerçeğinden endişe duyduğunu da dile getirdi. Yine de Snowden, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus için kripto para birimi topluluğu içinde “olumlu bir ses” olduğunu iddia ederek bazı övgülerde bulundu.

Leave the nice dog man alone. I've never been a fan of any flavor of dog money, because a) I am a humorless scold and b) I think a lot of earnest people will mistake it for an investment and get hurt, but Billy has imo always tried hard to be a positive voice.

— Edward Snowden (@Snowden) November 21, 2021

Snowden, köpek meme’i odaklı paralarını ciddi bir şey olarak sunmaya çalışmak yerine anlamsız bir şaka olarak gören insanlara saygı duyduğunu belirtti. Daha önce belirttiğimiz üzere Snowden, insanları zor kazanılan paralarını Shiba Inu’ya harcamamaları konusunda uyarmıştı. Özellikle SHIB, Snowden’in tweet’inden bu yana yaklaşık %35 düştü.

“Merkezileştirilmiş çöp paralar”

Snowden, isim vermeden, Bitcoin hakkında olumsuz şeyler yazan ve “merkezi çöp paraları” teşvik eden risk sermayedarlarını hedef aldı.

Ayrıca, gazetecilere son derece gizli bilgileri sızdırmak için kullandığı sunucuların, en büyük kripto para biriminin yardımıyla ödendiğini belirtti. Ancak eski CIA taşeronu, Bitcoin maksimalist olmadığını vurguladı.

There is a strain of wealthy VC-guy who pretends to do you a favor by “warning” against Bitcoin (or whatever) while hyping centralized garbage-coins that they coincidentally happen to own an enormous stake in.

If you ever make it, don't be that guy. If you are that guy, change.

— Edward Snowden (@Snowden) November 21, 2021

Snowden, yakın zamanda Proof of stake’e geçen anonim odaklı bir kripto para birimi olan Zcash’e verdiği desteği de Bitcoin’in “muazzam” gizlilik sorununu ele aldığını söyleyerek açıkladı.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!