sikayetkripto
ECB, Dijital Euro İçin Bu Şirketleri Seçti!
ECB, Dijital Euro İçin Bu Şirketleri Seçti!

ECB, Dijital Euro İçin Bu Şirketleri Seçti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Merkez Bankası (ECB), dijital Euro için çalışmalarına devam ediyor. ECB, dijital Euro prototipini geliştirmek için 5 dev firma ile anlaştığını duyurdu.

ECB, her şirkete farklı bir rol biçebilmek için farklı sektörlerden farklı firmalar ile işbirliğine gitti. Geliştirme için 5 farklı şirket ile 5 farklı alana odaklanıldı:

Eşler arası online ödemeler Eşler arası offline ödemeler Ödeyen tarafından başlatılan satış noktası ödemeleri Alacaklı tarafından başlatılan satış noktası ödemeleri E-Ticaret ödemeleri

İspanya’nın en büyük bankalarından CaxiaBank, eşler arası online ödemeler için uygulama geliştirecek. Eşler arası offline ödemelerden ise Fransa merkezli ödeme hizmeti şirketi Worldline sorumlu olacak.

ECB, ödeyen ve alacaklı taraflı satış noktası ödeme geliştirmeleri için ise sırasıyla EPI ve İtalya merkezli Nexi ile anlaştı.

Bankanın e-ticaret alanı için anlaştığı şirket ise, dünya devi Amazon oldu. Amazon, dijital euro ile e-ticaret ödemelerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Dijital Euro Ne Zaman Çıkacak?

Avrupa Merkez Bankası, kripto paralara cevap olarak dijital Euro çalışmalarına devam ediyor. Otorite, geçtiğimiz Nisan ayında bu hamleye dair 50 adet geliştirici alımı yaptı.

ECB yetkililerinden Fabio Panetta, geçtiğimiz Mayıs ayında dijital Euro için 2026 yılını işaret etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!