MEXC
e-Ticaret Devi Mercado Libre, Brezilya’da Kripto Hizmetlerini Kullanıcılara Sunuyor
e-Ticaret Devi Mercado Libre, Brezilya’da Kripto Hizmetlerini Kullanıcılara Sunuyor

e-Ticaret Devi Mercado Libre, Brezilya’da Kripto Hizmetlerini Kullanıcılara Sunuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercado Libre kullanıcıları, bu haftadan itibaren kripto alım satım ve saklama hizmetlerini kullanabilecek.

Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret platformu olan Mercado Libre, Brezilya’daki kullanıcıların kripto satın alıp satmalarına ve tutmalarına olanak tanıyacak.

Mercado Libre yapmış olduğu açıklamada bu hizmet için hangi şirketle ortaklık kurduğunu belirtmese de, kripto piyasasına “dünya çapında bir koruyucu” ile birlikte girdiğini ifade etti. Şirket “bu teknolojiyi çerçeveleyen tüm finansal ve düzenleyici yönleri analiz ettiğini” vurguladı.

Şirket uzun bir süredir kripto hizmetlerini güçlendirmek için önemli ipuçları veriyor. Mercado Pogo başkanı Osvaldo Gimenez, Ağustos ayında Bloomberg Linea’ya verdiği röportajda Bitcoin ve Ethereum’un finans alanında bir devrim olabileceğini vurgulamıştı

Şirketin CEO’su Marcos Galperin paylaşmış olduğu tweet’te, kullanıcıların bu haftadan itibaren kripto alım satım ve saklama işlemleri yapabileceğini söyledi.

A partir de esta semana en #Brasil los usuarios de @MercadoLivre y @mercadopago pueden comprar, guardar y vender crypto. https://t.co/1YkXpe1xqX pic.twitter.com/D6pbZbCdeV

— Marcos Galperin (@marcos_galperin) November 22, 2021

Şirket kripto hizmetini ilk olarak küçük bir grup için uygulamaya sundu. Bu haftadan itibaren tüm kullanıcılar kripto hizmetlerine erişebilecek.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!