Düşen Kripto Piyasasında Herkes Zarar Açıklarken Onlar Gözlerini 150 Milyon Dolara Çevirdiler! Bu Nasıl Mümkün Olabilir?
Düşen Kripto Piyasasında Herkes Zarar Açıklarken Onlar Gözlerini 150 Milyon Dolara Çevirdiler! Bu Nasıl Mümkün Olabilir?

Düşen Kripto Piyasasında Herkes Zarar Açıklarken Onlar Gözlerini 150 Milyon Dolara Çevirdiler! Bu Nasıl Mümkün Olabilir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

MakerDAO, RWAs’a odaklanarak gelir artışı sağlıyor. RWAs, geleneksel varlıkları tokenize edip likidite sunuyor. MakerDAO üzerinde temerrüt riskleri bulunuyor, ancak şimdilik RWAs yatırımcılarına güvende görülüyor. Piyasaya etkisi: Nötr
02:00
7 Eylül 2023

DeFi dünyası son aylarda kayda değer bir yavaşlama yaşadı ve sektör genelinde ilgi ve faaliyet azaldı. Ancak, DeFi alanının önde gelen oyuncularından MakerDAO, kazançlarında önemli bir artışa hazır görünüyor.

İçerik Rehberi

1MakerDAO YorumlarıMakerDAO’nun Gelecek Görünümü MakerDAO Yorumları MakerDAO’nun beklenen gelir artışını sağlayan önemli bir faktör, Gerçek Dünya Varlıklarına (RWAs) stratejik olarak yönelmesiydi. Delphi Digital analisti Ashwath’ın görüşlerine göre, MakerDAO 150 milyon dolar gibi önemli bir gelir elde etme yolunda ilerliyor. RWA’lar, geleneksel varlık yöneticilerinin portföylerini tokenize etmeleri için yeni bir yol sunuyor ve gelişmiş likidite erişimi için MakerDAO gibi protokollerden yararlanmalarını sağlıyor. Bu gelişme, varlık yöneticileri için yeni kredi kanalları açsa da, potansiyel ters seçim riskleri konusunda dikkatli olunması gerekiyor. Maker, gelirinin önemli bir kısmını, yaklaşık %70-80’ini RWA’larla ilişkili istikrar ücretlerinden elde etmekte. Maker’ın RWA portföyünde, yatırım sınıfı tahviller, kısa vadeli Hazine bonosu ETF’leri, işletme kredileri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli varlık yöneticileri ve borçlanma araçları temsil edilmekte. Bununla birlikte, öncelikle temerrüt riskleriyle ilişkili risk faktörlerinin varlığını kabul etmek önemli olabilir. Maker’ın kasalarındaki RWA’ların büyük çoğunluğu kredi enstrümanlarından oluşmakta ve bu da onları ihmal edilemeyecek temerrüt risklerine açık hale getirmekte. Esasen, Maker’ın hizmetleri için teminat olarak kullanılan tüm RWA’lar potansiyel temerrüde maruz kalmakta. Ashwath, halihazırda Maker’ın kasalarında tutulan tüm RWA’ların BBB veya üzeri olarak derecelendirildiğini ve bunun da “yatırım yapılabilir” kredi kalitesini gösterdiğini vurguladı. Bununla birlikte, mevcut faiz oranı ortamı göz önüne alındığında, bu fırsatın risk-ödül profili son derece elverişli olmayabilir. MakerDAO’nun Gelecek Görünümü DeFi’deki sektör genelindeki yavaşlamaya rağmen MakerDAO, güçlü geliştirme faaliyetleriyle yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, kod taahhütleri %47,9 oranında artarken, protokole aktif olarak katkıda bulunan çekirdek geliştiricilerin sayısı da %9,1 oranında artış gösterdi. Maker’ın yerel tokenı MKR’nin performansı son birkaç gün içinde nispeten sabit kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada MKR, bir önceki hafta kaydedilen minimum fiyat hareketiyle birlikte 1099,68 dolar seviyesinde işlem görüyordu. MKR token sahiplerinin sayısı sabit kalırken, balina ilgisindeki önemli bir düşüş, gelecekte MKR’nin fiyatı üzerinde potansiyel olarak aşağı yönlü baskı oluşturabilir. Bununla birlikte, RWA’lara stratejik odaklanması ve canlı bir geliştirme ekosistemi ile MakerDAO, gelişen DeFi ortamında fırsatları değerlendirmek için iyi bir konumda görünüyor olabilir. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!