NFT
Durgun Piyasada Yüzde 13 Yükselen Altcoin Neden 1.6 Dolar Direncini Aşamıyor? 1.4 Dolar Seviyesi Uçurum Mu?
Durgun Piyasada Yüzde 13 Yükselen Altcoin Neden 1.6 Dolar Direncini Aşamıyor? 1.4 Dolar Seviyesi Uçurum Mu?

Durgun Piyasada Yüzde 13 Yükselen Altcoin Neden 1.6 Dolar Direncini Aşamıyor? 1.4 Dolar Seviyesi Uçurum Mu?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Lido (LDO), kritik 1,4 dolar destek seviyesinin yakınında işlem görüyor. LDO fiyatı son aylarda düşüş eğiliminde, satış baskısı artıyor. RSI ve OBV göstergeleri yüksek satış baskısını ortaya koyuyor. Piyasaya etkisi: Nötr
22:00
27 Eylül 2023

Lido’nun (LDO) fiyatında yaşanan düşüş eğilimi, değerinin kritik bir destek seviyesine yaklaşmasıyla düşmeye devam etmiş görünüyor. Yazım zamanı itibariyle LDO, 1,4 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde daha net bir biçimde ifade etmemiz gerekirse 1,46 dolarda işlem görüyor. Son iki ayda birden fazla destek seviyesinin geride kalması, boğaları başka bir destek seviyesinin de kırılımı ile tehdit eden daha yüksek satış baskısıyla bastırıldı. Bu arada, Bitcoin (BTC) 26.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve LDO’nun kısa vadede fiyat düşüşünün uzayabileceği de görülüyor.

İçerik Rehberi

ToggleLido (LDO) YorumlarıLDO İçin Piyasa Talebi Azaldı Lido (LDO) Yorumları Uzun süren düşüş eğilimi LDO’nun 11 Eylül’de 1,4 dolar destek seviyesine gerilemesine neden oldu. Yaşanan satış baskısına rağmen, boğalar 12 Eylül ile 19 Eylül arasında fiyatların %13 oranında toparlanmasıyla sağlam bir direniş gerçekleştirdi. Tüm bunlara rağmen alıcılar 1,6 dolarlık direnci aşamadı. Bu durum, LDO’nun destek seviyesini yeniden test etmesiyle satıcıları yeniden oyuna dahil etmiş göründü. Ayrıca, grafik üzerindeki göstergeler yoğun satış baskısının belirtilerini yatırımcılara gösterdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım bölgesine doğru bir hareket gerçekleştirdi. Aynı şekilde. Denge Hacmi (OBV) de yavaş düşüşünü devam ettirdi. Her ikisi de Lido piyasasındaki yüksek satış baskısını ve alım baskısının eksikliğini ortaya koydu. Satış eğilimi devam ederse, 1,4 dolarlık fiyat desteği satıcıların fiyatı 1,2 dolara doğru hareket ettirmesiyle çökebilir. Destek seviyesinin boğalar tarafından daha sonra savunulması düşüş tezini geçersiz kılabilir ve kısa vadede 1,5 dolara sıçrama gerçekleşebilir. LDO İçin Piyasa Talebi Azaldı Coinalyze’den alınan veriler incelendiğinde, Açık Faizin (OI) fiyatla birlikte düşüş eğiliminde olduğunu ve düşüş eğiliminin devam ettiğini vurguladı. Bunun yanı sıra benzer bir biçimde, bir token için piyasa talebini ölçen Kümülatif Hacim Deltası (CVD) 9 Eylül’den itibaren dik bir düşüş yaşadı. Bu durum, satıcıların piyasa üzerinde alıcılardan daha fazla kontrole sahip olduğunu işaret etti. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!