NFT
Dogecoin’de Düşüş Devam Ediyor: Sebebi Ne?
Dogecoin’de Düşüş Devam Ediyor: Sebebi Ne?

Dogecoin’de Düşüş Devam Ediyor: Sebebi Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köpek temalı popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), 2022’nin son haftasında da değer kaybetmeye devam ediyor. DOGE sadece bugün %4 gerileyerek yatırımcılarını endişelendirdi. Ülkemizde ve Dünya’daki yüzbinlerce Dogecoin yatırımcısı, DOGE’nin neden ekside kaldığını merak ediyor.

DOGE, Ethereum Gibi PoS Sistemine mi Geçecek?

Dogecoin’de Eylül ayında Ethereum’un Merge güncellemesi ile PoS sistemine geçişine benzer bir durum yaşanacağına dair söylentiler geçtiğimiz günlerde özellikle Twitter’da büyük yankı buldu. Söylentinin DOGE topluluğu arasında hızla yayılmasının ardından Dogecoin geliştiricilerinen Michi Lumi, Çarşamba günü attığı tweette sosyal medyada dolaşan iddiaları reddetti.

More info for ya. Influencers, even if they have millions of views and followers, even if they speak with authority, do not actually have the inside scoop on what's going on with #dogecoin. Just because one says a validation method is changing, doesn't mean it is.

— Michi Lumin (@michilumin) December 29, 2022

Lumin, sosyal medya fenomenlerini Dogecoin ile alakalı neler olup bittiğini bilmeden kulaktan dolma paylaşım yaptığı için eleştirdi. Geliştirici ayrıca DOGE’nin Ethereum’dan ziyade Bitcoin teknolojisine daha yakın olduğunu hatırlattı.

Lumin bu sebeple Dogecoin’in bir kişi, topluluk veya kurum tarafından PoS sistemine geçirilmesinin imkansız olduğunu açıkladı. DOGE geliştiricisi böylelikle söylentilere son noktayı koydu.

DOGE’de Son Durum

Köpek temalı meme token yıl başından bu yana %61 değer kaybetti ve bugün de satış yiyor.

DOGE hafta içinde 0.071$ desteğini kaybetmesinin ardından bir aşağıdaki seviye 0.067$’dan şimdilik tepki aldı. Ancak bu destek seviyesi de kırılırsa 0.057$’a kadar gerileyebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!