sikayetkripto
Dikkat! Tutuklandı! Uluslararası Dolandırıcılık: Mutant Ape Planet
Dikkat! Tutuklandı! Uluslararası Dolandırıcılık: Mutant Ape Planet

Dikkat! Tutuklandı! Uluslararası Dolandırıcılık: Mutant Ape Planet

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan Fransız vatandaşı Aurelien Michel’in 2.9 milyon dolarlık uluslararası dolandırıcılık planı ayrıntılarıyla anlatıldı.

14:38
6 Ocak 2023

Okuma Süresi: 2 Dakika Federal suçlamalar, bir NFT koleksiyonu ile ilgili rug pull iddialarını ateşlemeye devam ederken suçlamaların odağında yaklaşık 3 milyon dolarlık fonla kaçan yirmi dört yaşındaki bir NFT proje geliştiricisi olduğu görülüyor. Bu durum, NFT çok yeni bir alan olduğu için aslında yatırımcıları da yakından ilgilendiriyor. Her zaman söylediğimiz gibi kendi araştırmalarınızı yapmadan hiçbir zaman hiçbir şekilde yatırım yapmamanızı bir kez daha hatırlatmak isteriz.

İçerik Rehberi

Mutant Ape Planet NFT KoleksiyonuKötü Niyetli Kişiler Yakalanıyor Mutant Ape Planet NFT Koleksiyonu Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni bir bilgi notunda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan yirmi dört yaşındaki Fransız vatandaşı Aurelien Michel’in 2.9 milyon dolarlık uluslararası dolandırıcılık planı ayrıntılarıyla anlatıldı. Açıklamalarda, New York JFK Havaalanında tutuklanan Michel’in Mutant Ape Planet NFT koleksiyonunu çaldığı iddia ediliyor. Bunlara ek olarak yapılan açıklamalarda Michel’in, kendi kişisel kullanımı için yatırımcılardan yaklaşık 3 milyon dolar çalarak bir ‘rug pull’ planı gerçekleştirdiği belirtiliyor. İç Güvenlik Soruşturmalarından (HSI) sorumlu Özel Ajan Ivan J. Arvelo’ya göre, Mutant Ape Planet NFT’lerini satın alanlar yeni moda bir koleksiyona yatırım yaptıklarını düşündüler ancak bu bir dolandırıcılık girişimiydi ve vaat edilenlerin hiçbirini elde edemediler. Öte yandan raporda Michel’in Mutant Ape Planet sahiplerine nasıl ticari mallar, metaverse arazileri ve diğer potansiyel avantajlar vaat ettiği de anlatılıyor. Açıklamalarda, Michel’in topluluktan ayrılmadan önce bu vaatleri nasıl yerine getirmediği de ayrıntılarıyla yer alıyor. Asıl önemli nokta ise Michel’in Discord’daki bir alıntısından geliyor ve burada Michel “çok zehirli” hale geldikten sonra topluluğu temizlediğini itiraf ediyor. Ayrıca ZachXBT’den gelen bir açıklama da, Michel’in Crazy Camel Club ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer rug pull‘lara ev sahipliği yaptığını detaylandırıyor. Kötü Niyetli Kişiler Yakalanıyor Adalet Bakanlığı, kripto korsanlarını yakalamak söz konusu olduğunda federallerin stratejisinde potansiyel bir artışa işaret eden hamlelerini bir kez daha uyguladı. Geçtiğimiz haftalarda, benzer yargı mercileri Solana merkezli Mango Markets’te kötü niyetli faaliyet gösteren Avraham Eisenberg’in de peşine düştü. Eisenberg, yaptığı hamleleri, son derece kârlı bir ticaret stratejisi olarak tanımlamıştı. Eisenberg’in tutuklanmasının ardından bu hafta federal yetkililerin gözlerini eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky’ye diktiklerini gördük. Son yıllarda hiç olmadığı kadar göz önünde olan ve kripto piyasasından oluşan ayı piyasası koşullarının, yüksek suçlar söz konusu olduğunda yasaların daha hızlı işlemesine yol açıp açmayacağını ise göreceğiz. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!