Dikkat çeken rapor: “Ethereum ETF’leri hayal kırıklığı”
Dikkat çeken rapor: “Ethereum ETF’leri hayal kırıklığı”

Dikkat çeken rapor: “Ethereum ETF’leri hayal kırıklığı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) ETF’lerinin hayal kırıklığı olduğunu belirten K33, Bitcoin’e (BTC) geçilmesini önerdi.

K33 Research kıdemli analistleri Anders Helseth ve Vetle Lunde, dikkat çeken bir rapor hazırladı. Bu raporda, yatırımcıların Ethereum’dan Bitcoin’e geçmelerinin daha mantıklı olacağı vurgulandı. K33 analistleri, daha önce ETF’lerden dolayı Ethereum’u önermişlerdi. Ancak analistler, ETF’lerin hayal kırıklığı olduğunu ve kurumsal iştahın Ethereum’a yönelmediğini belirtti.

K33 analistleri Bitcoin’i işaret etti!

K33’ün araştırma ve analiz ekibi, yayımladıkları raporda önümüzdeki dönemde gerçekleşmesi muhtemel etmenlerden dolayı Bitcoin’i (BTC) önerdi.

Ethereum ETF

K33’ün yatırım stratejisi Ethereum’a yönelikti. Bu yatırım stratejisinde, ETF’ler ve kurumsalların ETF’lere ilgi göstereceği önemli kriterler olarak sunuldu. Ancak geçtiğimiz günlerde başlayan Ethereum ETF’lerine ilgi oldukça az bir seviyede gerçekleşti. Bitcoin ETF’lerine kıyasla neredeyse 100 katı daha az bir hacim ile işlem gören Ethereum ETF’leri, beklentilerin altında kaldı.

K33’den Anders Helseth ve Vetle Lunde, Ethereum’daki durumu hayal kırıklığı olarak nitelendirdi ve yeni bir yatırım stratejisi oluşturdu. Bu strateji, Ethereum’dan Bitcoin’e geçilmesini kapsıyor. Bitcoin’de gerçekleşecek halving’in ve Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanma ihtimallerinin öne çıkabileceği vurgulandı.

Bilindiği üzere BlackRock ve Fidelity gibi kurumsallar, spot Bitcoin ETF’i başlatmak için SEC’ten onay bekliyor. Trilyon dolarlık şirketler, spot Bitcoin ETF’i başlatması durumunda BTC’ye yılda 200 ila 300 milyar dolarlık para girişi olabilir. Ayrıca Bitcoin, Nisan 2024 tarihinde halving gerçekleştirecek.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!