sikayetkripto
Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması: “Yükselecek”
Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması: “Yükselecek”

Dev Yatırım Şirketi BlackRock Bu Stablecoinin Fonlarını Güvence Altına Alıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Circle Internet Financial’ın USDC stablecoininin kaynaklarını BlackRock tarafından kurulan ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı özel bir fona taşımaya başladığını duyurdu.

Circle Internet Financial’ın USDC’sini destekleyen varlıklar önümüzdeki yılın başlarında SEC tarafından desteklenen bir para piyasası fonuna geçişi tamamlayacak.

Stablecoin Geliştiricisi Circle, Yeni BlackRock Fonuna Kaynak Aktarmaya Başladı

BlackRock Advisors tarafından yönetilen bir kamu para fonu olan Circle Reserve Fund, BlackRock’ın ilk olarak Mayıs ayında tescil ettirmeye çalışmasının ardından aylardır çalışmalarını sürdürüyordu.

Şirketten yapılan açıklamada, “en başından beri USDC rezervini likidite, itibar ve daha fazlası olmak üzere riski en aza indirecek şekilde yönettik.

Böylece USDC sahipleri paralarının güvende olduğundan ve istedikleri zaman ABD doları karşılığında bire bir oranında kullanılabileceğinden emin olabilirler” denildi.

Varlıkların SEC tarafından denetlenen bir fona yerleştirilmesi, şirketin güvenlik konusundaki açıklamalarını daha da güçlendirdi.

Şirketin haftalık açıklamalarına göre, USDC’deki 43.9 milyar dolarlık mevcut dolaşım şu anda 44.1 milyar dolar nakit ve kısa vadeli ABD devlet tahvilleri ile destekleniyor. Yeni fonun portföyü de nakit ve ABD Hazine tahvillerinden oluşacak.

Circle’a göre yeni fonun varlıkları Bank of New York Mellon’da tutulacak ve fon, bağımsız bir yönetim kurulu ve portföy hakkında günlük raporlar gerektiren 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında düzenlemeye tabi olacak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Stablecoin 20 Cente Düştü! Huobi Açıklama Yaptı!

Circle daha önce de dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ile finansal bir ilişki başlatmış ve firma Circle’ın Nisan ayında açıklanan fon turuna yatırım yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!