sikayetkripto
Dev Şirket FTX’e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!
Dev Şirket FTX’e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!

Dev Şirket FTX’e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuya yakın iki kişiye göre kripto para yatırım firması Paradigm, sınırlı ortaklarına, likidite çöküşünün ardından iflas eden borsa grubu FTX’e yaptığı yatırımı sıfıra indirdiğini söyledi.

Eski Sequoia yatırımcısı Matt Huang ve Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam tarafından yönetilen firma, FTX ve bağlı firması FTX US’i destekliyordu.

Paradigm, Geçtiğimiz Dönemde FTX’e 290 Milyon Dolar Yatırım Yapmıştı

FTX’i destekleyen Sequoia’ya benzer şekilde Paradigm, yatırımcılara yatırımını sıfıra indirdiğini söyledi.

Şirket, Sam Bankman-Fried’a bağlı firmalar grubuna 290 milyon dolar yatırım yapmıştı. Paradigm, yatırımına rağmen yatırımcılara FTX’in müşterisi olmadığını ve firmanın kripto varlıklarına herhangi bir şekilde yatırım yapmadığını söyledi.

Paradigm, geçen yıl 2.5 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurarak kripto piyasasındaki en aktif yatırımcılardan biri oldu. Merkeziyetsiz finans yatırımlarında akademik temelli çalışmalarıyla tanınan şirket, DeFi cüzdan Argent, merkeziyetsiz borsa dYdX ve Gauntlet gibi firmaları destekledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında XRP'ye Sürpriz Bir Destek Geldi!

Ayrıca, dünyanın en büyük piyasa yapıcı firmalarından biri olan Ken Griffin’in Citadel Securities’i gibi finansal hizmet şirketlerini de destekledi.

Twitter’da yayınlanan bir şirket açıklamasına göre Sam Bankman-Fried’ın kripto para borsası FTX, ABD’de Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunmuştu.

Bankman-Fried aynı zamanda CEO’luk görevinden de ayrıldı ve yerine John J. Ray III geçti.

Bankman-Fried’in kripto ticaret firması Alameda Research ve şirketin ABD’deki yan kuruluşu FTX.us da dahil olmak üzere yaklaşık 130 bağlı şirket daha iflas davasının bir parçası.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!