sikayetkripto
Dev Ödeme Şirketi Avrupa’da Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!
Dev Ödeme Şirketi Avrupa’da Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!

Dev Ödeme Şirketi Avrupa’da Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödeme şirketi PayPal Çarşamba günü yaptığı açıklamada, PayPal‘ın kripto para hizmetini önümüzdeki günlerde Lüksemburg’a genişleteceğini ve bunun Avrupa Birliği’ne ilk girişi olabileceğini söyledi.

PayPal Kripto Para Hizmetini Lüksemburg’a Genişletiyor

Bu genişleme, hizmetin Avrupa Birliği genelinde kullanılabilir hale gelmesine kapı açabilir.
PayPal’ın AB genel merkezine ev sahipliği yapan Lüksemburg, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesi yürürlüğe girdiğinde bloktaki diğer 26 ülke için bir geçit görevi görebilir.

Bu düzenleyici sistem teorik olarak herhangi bir üye devlette kayıtlı firmalara pasaportlama olarak bilinen bir süreçle AB genelinde hizmet sunma lisansı verecek.

Kripto borsaları Binance ve Coinbase geçtiğimiz aylarda bu yolu seçti. En son olarak Nexo ve Gemini İtalya’da kayıt yaptırdı.

Lüksemburg’a taşınma, kripto hizmetinin 2020’de ABD’de ilk kez kullanıma sunulmasının ardından geçen yıl İngiltere’ye genişledi.

Kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar 1 Euro’dan (1.05 dolar) başlayan fiyatlarla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın alabilecek, satabilecek ve ellerinde tutabilecekler.

Yaşanan bu gelişmenin kripto para borsası FTX çöküşünden sonra gelmesi dikkat çekti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Gizlilik Coininden Kritik Hamle, Ethereum'dan (ETH) Sonra Bir İlki Gerçekleştiriyor!

Geçtiğimiz günlerde Ödeme işlemleri şirketi Mastercard’ın startup katılım direktörü Grace Berkery, FTX’in çöküşünün nihayetinde kripto para sektörü için olumlu olacağını söylemişti.

Ayrıca Goldman Sachs’ın dijital varlık başkanı Mathew McDermott, kripto varlıklarının çok daha makul bir şekilde fiyatlandırıldığı için geniş yatırım fırsatlarının bol olduğunu belirtti.

Binance CEO’su Cz’de The Ekonomist’in 23 Kasım 2022’de “kripto nasıl sıfıra gidiyor” manşetini alıntılayarak, “Bu tür makaleler …. sinyalidir.” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!