sikayetkripto
Dev Kripto Para Borsasına Brezilya’dan Kötü Haber Geldi: İşte Detaylar!
Dev Kripto Para Borsasına Brezilya’dan Kötü Haber Geldi: İşte Detaylar!

Dev Kripto Para Borsasına Brezilya’dan Kötü Haber Geldi: İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya Yatırım ve Borsa Komisyonu (CVM) Singapur merkezli kripto para borsası Bybit’in menkul kıymet ticareti yapmasına engel getirdi.

Ünlü Kripto Para Bybit’in Faaliyetleri Brezilya’da Askıya Alındı

Komisyon, Pazartesi günü yaptığı açıklama ile ByBit şirketinin Brezilya içinde web siteleri, telefon uygulamaları ve sosyal medya ağlarının kullanımı da dahil olmak üzere, doğrudan ya da dolaylı olarak her türlü ticari faaliyetinin askıya alınmasını kararlaştırdı.

Brezilya Yatırım ve Borsa Komisyonunun aldığı karara göre Bybit Brezilya’da menkul kıymet ticareti yapma yetkisine sahip olmadan Brezilyalı yatırımcılardan menkul kıymet yatırımları için fon toplamaya çalışıyordu.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu yetkiye sadece B3 borsasının sahip olduğu belirtildi.

Tüm bu yaşananlara karşın Bybit borsası herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınarak sessizliğini korudu.

Ayrıca komisyon ByBit’in getirilen ticaret engeline acilen uyması gerektiğini, uyulmadığı takdirde komisyonun günlük 1.000 Brezilya reali (194 dolar) para cezası uygulayacağını ifade etti.

Bybit Nisan ayında Brezilyalı kullanıcıların Brezilya reali kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına izin verdiğini ve bu kapsamda gelir sağlayıcı ürünler ile NFT pazarının lansman duyurusunu yapmıştı.

ByBit Haziran ayında yaptığı açıklamada ise, 2020 yılında CVM yönetimi tarafından faaliyetleri askıya alınan Binance borsası vakasına benzer bir olayı yaşamamak ve makul olan en iyi yaklaşımı benimsemek için Brezilya’daki kripto para düzenleme çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!