Kripto Para Borsaları ABD Yaptırımlarına Tamamen Uyacaklarını Bildirdi!
Kripto Para Borsaları ABD Yaptırımlarına Tamamen Uyacaklarını Bildirdi!

Dev Kripto Para Borsası Rezervlerini Açıkladı: Kullanıcılarına Güven Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası OKX tarafından yapılan basın açıklamasında, kullanıcıların artık eski ve yeni rezerv oranlarını görüntüleyip indirebilecekleri ve borsanın varlıklarının sağlık ve güvenliğini kendi kendilerine değerlendirebilecekleri belirtildi.

Kripto Para Borsası OKX 2. Rezerv Raporunu Açıkladı, Aylık Yayın Sözü Verdi

Kripto para borsası OKX, ikinci bir rezerv kanıtı (PoR) raporu yayınlayarak, kullanıcıların işlem hacmine göre ikinci en büyük platformun müşteri para çekme işlemlerini gerçekleştirmek için yeterli varlığa sahip olduğunu doğrulamasına olanak tanıyan özellikler ekledi.

Perşembe günü yayınlanan rapor, Salı günü 12:00 itibariyle OKX’in cüzdanlarının 112.192 Bitcoin (BTC) kullanıcı bakiyesine karşılık 113.754 Bitcoin (1.87 milyar dolar) tuttuğunu gösteriyor.

Bu, 22 Kasım’da yayınlanan ilk raporda açıklanan %102’den hafif bir düşüşle %101’lik bir Bitcoin rezerv oranı anlamına geliyor.

Önde gelen stabilcoin Tether’in (USDT) rezerv oranı %101’de sabit kalırken, Ethereum’un (ETH) rezerv oranı %102’den %103‘e yükseldi.

Analiz firması Nansen tarafından takip edilen borsa adresleri BTC, ETH ve USDT‘nin varlıkların %90‘ından fazlasını oluşturduğunu gösteriyor.

Rezerv kanıtı, FTX’in çöküşünün ardından kripto para borsaları tarafından benimsenen ve FTX’in yaptığı gibi müşteri fonlarını ödünç vermediğini ve kullanıcıları adına tuttuğunu iddia ettiği varlıklara sahip olduğunu kanıtlamak için kullanılan bir denetim yöntemidir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Elon Musk'tan Bitcoin (BTC) Hamlesi: Twitter'ı Satın Almasından Sonra Bir İlk!

Bununla birlikte, söz konusu kuruluşlar, kripto topluluğunun odak noktası olan yükümlülükler ve iç kalite kontrolleri hakkında bilgi vermedikleri için eleştirilmektedir.

Örneğin, Binance‘in Fransız denetim firması Mazars‘tan aldığı son rezerv kanıtı raporu, borsanın marj kredilerini karşılamak için varlıkları tasfiye etme şekli hakkında ayrıntı eksikliği nedeniyle eleştirilmişti.

OKX, basın açıklamasında, müşteri güvenini kazanmak ve kullanıcıların borsanın gelecekte kullanmaya devam etmeyi planladığı 23.000 adresini denetlemelerine olanak sağlamak için her ayın 22. gününde fon kanıtı yayınlayacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!