Kraken Borsası, NFT Pazaryeri Testine Başladı
Kraken Borsası, NFT Pazaryeri Testine Başladı

Dev Kripto Para Borsası Kraken, Artık Hisse Senedi Alım Satım İşine de Gireceğini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dakika gelişmesine göre kripto para borsası Kraken, iş modelini kripto para ticaretine ek olarak hisse senedi ticaretini de içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

12 yıllık bir kripto para borsası olan Kraken, hizmetlerini ABD’de listelenen hisse senetleri ve borsa yatırım fonları ticaretini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor. Bu, şirketin kripto para kökleri dışındaki ilk girişimi.

Kraken Securities adlı yeni kurulan bir bölüm tarafından geliştirilen yeni hizmet, başlangıçta ABD ve İngiltere’de sunulacak.

Şirket halihazırda Birleşik Krallık’ta gerekli düzenleyici izinlere sahip ve ABD’de Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu’na bir aracılık lisansı için başvuruda bulundu. Bu yeni hizmetin lansmanının 2024 yılında yapılması hedefleniyor.

2011’de kurulan Kraken, kripto endüstrisinin en eski isimlerinden biri. Geçen yıl FTX’ten Celsius Network’e kadar pek çok şirketin çöküşüne tanıklık etmesi de dahil olmak üzere pek çok ayı piyasasını atlattı.

Hisse senetlerine yönelik bu hamle, Bitcoin’in 69.000 dolara yakın zirvesine ulaşmasından yaklaşık iki yıl sonra geldi.

Bu hamle Kraken’i, Robinhood Markets Inc. ve Public.com gibi sıfır komisyon uygulayan şirketlerle zaten kalabalık olan bir pazara sokuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!