Arjantin, Kripto Para Madencilerine Elektrik Enerjisini 4 Kat Pahalı Satacak!
Arjantin, Kripto Para Madencilerine Elektrik Enerjisini 4 Kat Pahalı Satacak!

Dev Kripto Para Borsası Arjantin’de Kripto QR Ödemeleri Başlattı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitso cüzdan uygulamasında, Arjantin’de alışveriş yapanların ülke genelindeki çok sayıda süpermarket, restoran ve diğer mağazalarda kripto para ile ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni bir QR kodlu ödeme aracı başlatacak.

Kripto Para Borsası Bitso, Arjantin’de Kripto QR Ödeme Aracını Tanıttı

Bu adım, ülkede enflasyon ekonomiyi vururken pesoya bir alternatif sunacak.

Arjantin’de bir milyondan fazla müşterisi olan Latin Amerika merkezli kripto para borsası, QR kodu seçeneğini 27 Eylül’den itibaren kademeli olarak kullanıcılara sunmaya başlayacak.

Bitso’nun ürünlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Santiago Alvarado yaptığı açıklamada “Amaç, kriptoyu daha fazla yerde daha kullanışlı hale getirmek ve tüm vatandaşların günlük hizmetleri satın alarak hayatlarını kripto ile yaşamalarına olanak sağlamak” dedi.

QR kodları, Arjantinli tüketicilerin kriptoda tasarruf etmeleri ve fiziksel mağazaları ziyaret ederken harcamaları için ek bir seçenek sunuyor.

Bu durum özellikle de ülkedeki enflasyonun geçen yıla kıyasla %80’e yaklaşması ve pesonun satın alma gücünün düşmesi nedeniyle önemli bir hal alıyor.

Arjantin’deki birçok mağaza halihazırda QR kodları aracılığıyla fiat para biriminde ödeme seçeneği sunuyor.

Bitso’nun cüzdan uygulaması bu QR kodları tarayabilecek ve kullanıcılara ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoinler, Dai stablecoin, Ethereum, Bitcoin veya Arjantin pesosu ile ödeme seçeneği sunacak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Kripto Para Borsası Avrupa'da Yatırım Firması Olarak Lisans Aldı: Tarihte Bir İlk!

QR kodları Arjantin’de popüler bir ödeme yöntemi haline geldi.

Yerel ekonomi yayın organı El Cronista’nın Ağustos ayında Mastercard verilerine dayanarak verdiği haberde, Arjantin Latin Amerika’da en yüksek QR kod kullanım oranına sahip ülke konumuna geldi.

Arjantin ayrıca Chainalysis’in 2022 küresel kripto kabul endeksinde 13. sırada yer aldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!