NFT
Analiste Göre Bitcoin Ve Altcoin Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!
Analiste Göre Bitcoin Ve Altcoin Ayı Piyasası Bu Tarihte Bitecek!

Dev Kripto Borsası 2023 Kripto Raporunu Yayınladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Faiz artış hızının yavaşlamasıyla genel piyasada 2023 için beklentiler iyileşirken dev kripto para borsası Coinbase’in araştırma kolu Coinbase Institutional, gelecek yıla dair kripto piyasası beklentilerini yeni raporunda açıkladı.

Required reading: Our institutional research team is out with their 2023 Crypto Market Outlook. We give our view on three key themes for 2023 and dive deep into Bitcoin, Ethereum, stablecoins, regulation, NFTs.

Find it at https://t.co/wCqmlkypqf

— Coinbase Institutional (@CoinbaseInsto) December 20, 2022

Araştırmacılar ilk olarak Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin durumuna değindi. Uzmanlara göre önümüzdeki yıl altcoinler için pek de parlak geçmeyecek. 2023’te kripto piyasası için yeni bir yükseliş başlasa bile BTC ve ETH’ın öne çıkması bekleniyor.

“Yatırımcıların altcoinlere olan talebinin bu yıl ciddi şekilde etkilendiğini düşünüyoruz. Azalan talebin 2023 yılında toparlanacağından pek emin değiliz.”

Ayı Piyasası Güven Sorunu Yüzünden Uzayabilir

Geçmiş verilere göre kriptoda yaşanan ayı piyasaları ortalama 18 ay sürdü. Coinbase uzmanları, gündemde geniş yer bulan son haberler nedeniyle bu sürenin 1-2 ay daha uzayabileceğine değindi. Ayı piyasasının 2022’nin ilk günlerinde başladığını düşünecek olursak uzmanların senaryosu mevcut durumun 2023 yazının sonlarına kadar devam etmesi üzerine.

“FTX borsasının iflası sektörde büyük bir güven kaybına yol açtı. Güven krizi, düşüş piyasasının uzamasına neden olabilir.”

Kripto, Geleneksel Varlıklarla Paralel Hareket Edecek

Coinbase Institutional’ın hazırladığı raporda kısa vadeli beklentiler de bulunuyor. Uzmanlar, FTX’in batmasıyla oluşan likidite azlığı nedeniyle 2023’ün ilk aylarında kripto paraların geleneksel piyasalar ile (altın, hisse senedi vs.) paralel hareket edeceğini tahmin ediyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!