NFTPump
Dev Bitcoin Madenciliği Şirketi Haziran Ayında Yüklü BTC Sattı: İşte Satılan Miktar!
Dev Bitcoin Madenciliği Şirketi Haziran Ayında Yüklü BTC Sattı: İşte Satılan Miktar!

Dev Bitcoin Madenciliği Şirketi Haziran Ayında Yüklü BTC Sattı: İşte Satılan Miktar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Core Scientific, Haziran ayı boyunca 7.202 Bitcoin satarak BTC başına ortalama 23.000 dolar fiyatla 167 milyon dolar gelir elde etti.

Salı günü yapılan açıklamaya göre, bu para çoğunlukla ekipman ödemeleri, ek veri merkezi kapasitesine yapılan sermaye yatırımları ve planlı borç geri ödemeleri için kullanıldı.

Core Scientific Bitcoin Varlıklarının Çoğunluğunu Satmış Oldu

Şirketin Mayıs ayı sonunda cüzdanında 8.058 adet BTC’si bulunduğu göz önüne alındığında, varlıklarının çoğunu sattığı anlaşılabilir.

Şirket CEO’su Mike Levitt yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bilançomuzu güçlendirmek ve bu zorlu ortamın üstesinden gelmek için likiditeyi artırmak için çalışıyoruz. Sermaye piyasaları zayıflarken, faiz oranları yükselirken ve ekonomi tarihi enflasyonla uğraşırken sektörümüz muazzam bir stres yaşıyor. Şirketimiz geçmişteki gerileme dönemlerini başarıyla atlatmıştır ve mevcut piyasa kargaşasını aşma becerimize güveniyoruz.”

Diğer Bitcoin madencileri de benzer şekilde son zamanlarda BTC varlıklarının önemli bir kısmını sattı. Örneğin Bitfarms, Galaxy Digital’den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek için 3.000 BTC’yi satmak zorunda kalmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Madencilik Devi Bitfarms Nisan Ayı Raporunu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Satışı Yapıldı Mı?

Şirket BTC Satmaya Devam Edebileceğini Bildirdi

Haziran sonu itibariyle Core Scientific’in bilançosunda 1.959 BTC ve yaklaşık 132 milyon dolar nakit vardı. Açıklamada, ileriye dönük olarak, şirketin “işletme giderlerini ödemek, büyümeyi finanse etmek, borçlarını geri almak ve likiditeyi korumak” için kendi çıkardığı BTC’nin bir kısmını satmaya devam etmeyi planladığı belirtildi.

Diğer yandan şirket Haziran ayında 1.106 Bitcoin ürettiğini duyurdu. Bu rakam bir önceki aya göre %2.8 düşüşe işaret ediyor. Şirket geçen ay yeni madencilik ekipmanlarını devreye sokarken, BTC üretimi “kesintilerdeki önemli artıştan” etkilendi. Şirketin kapasitesi geçtiğimiz ayki kesintiler nedeniyle 2.472 megawatt/saat azaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!