Dev Bitcoin Borsası, Hollanda’daki Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı!
Dev Bitcoin Borsası, Hollanda’daki Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı!

Dev Bitcoin Borsası, Hollanda’daki Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York merkezli kripto para borsası Gemini, sektör devi Binance gibi hamle yaparak Hollanda’daki faaliyetlerini askıya alma kararı aldı.

Gemini, Mevzuata Uygunluğu Gerekçe Göstererek Hollanda Operasyonlarını Geçici Olarak Durdurduğunu Açıkladı

Şirket, düzenleyiciler tarafından belirlenen katı gereklilikleri karşılayamadığını belirtti. Buna rağmen Gemini, gelecekte Hollanda pazarına yeniden girme niyetini dile getirdi.

Gemini, Hollandalı kullanıcı tabanına hitaben yazdığı bir mektupta, varlıklarını geri çekmelerini ya da alternatif bir cüzdan adresine aktarmalarını tavsiye etti.

Platform, De Nederlandsche Bank (DNB) tarafından kripto borsalarına getirilen düzenleyici zorunluluklar nedeniyle 17 Kasım 2023 tarihine kadar Hollanda’daki faaliyetlerini durduracak.

Gemini, kullanıcılara fonlarını DNB’ye kayıtlı olan yerel kripto borsası Bitvavo’ya aktarmalarını tavsiye etti. 2018 yılında kurulan Amsterdam merkezli Bitvavo, Hollanda Bitcoin Şirketleri Birliği’nin bir üyesidir.

Amerikan şirketi, operasyonlarını kripto varlıkları düzenleyen yeni düzenlemelere tam uyumlu olacak şekilde hazırladıktan sonra Hollanda pazarına yeniden girme niyetini dile getirdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
BNB Chain, Bu Protokol İle Entegrasyon Sağlandığını Açıkladı!

Gemini’nin küresel rakibi Binance de 2023 yazının başlarında DNB’den onay alamayınca Hollanda’daki faaliyetlerini durdurmuştu.

O dönemde DNB’de bir basın görevlisi olan Tobias Oudejans, Binance’in Avrupa Birliği genelinde kripto şirketleri için gereklilikleri standartlaştırmayı amaçlayan MiCA’ya uyum yoluyla Hollanda pazarına yeniden girmeyi keşfetmesinin makul olacağı yorumunda bulunmuştu.

Halihazırda DNB’de eToro, Coinbase, Crypto.com ve BitPay gibi önemli platformlar da dahil olmak üzere 37 kayıtlı sanal varlık sağlayıcısı bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!