NFT
Bu Altcoinin Geliştirici Etkinliği Ethereum’un (ETH) Üç Katı Ölçüldü!
Bu Altcoinin Geliştirici Etkinliği Ethereum’un (ETH) Üç Katı Ölçüldü!

Dev Altcoin Yeni Güncellemesini Başlattı: İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz uygulamalar için tasarlanmış üst düzey bir akıllı sözleşme platformu olan Tezos (XTZ), 12. protokol güncellemesi olan Lima’nın ayrıntılarını paylaştı. Bu büyük güncelleme, tüm altcoin ekosistemi için performans ve ölçeklenebilirlik konusunda önemli adımlar atıyor.

Tezos (XTZ) Altcoin Geliştiricileri Yeni Güncellemenin Detaylarını Paylaştı

Nomadic Labs’ten Tezos (XTZ) geliştiricileri tarafından paylaşılan resmi duyuruya göre, protokol Lima güncellemesini gerçekleştirdi. Güncelleme, blok zinciri verimini artırmak ve daha geliştirici dostu hale getirmek için tasarlandı.

Lima protokol güncellemesi, Tezos’un (XTZ) blok zincirinin yeni blokları doğrulama şeklini geliştirmek için tasarlanmış pipelining çalışma sisteminde yeni bir aşamadır. Genel olarak bahsedilecek olursa, güncelleme doğrulamayı uygulamadan ayırmayı amaçlıyor. Böylece sistem işlemsel olarak daha ucuz faaliyetleri pahalılardan ayrı bir şekilde gerçekleştiriyor.

Welcome to #Lima – @Tezos' 12th protocol upgrade.

Designed to Evolve. Built to Empower.#Tezos #BlockchainEvolved pic.twitter.com/wcEjLlwtkQ

— Tezos (@tezos) December 19, 2022

Lima sonrası Tezos’ta (XTZ), alınan her yeni blok eşlere iletilmeden hemen önce doğrulanır. Bu güncelleme etkinleştirildikten sonra toplam blok süresi 15 saniyeye düştü.

Ayrıca, yeni güncelleme konsensüs anahtarları olarak adlandırılan bir mekanizma getirmektedir: bu mekanizma ile ağ, yazılım kurulumları sırasında koordinasyon nedenlerinden dolayı doğrulayıcıları kaybetmeyecek.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Depolama Özellikleriyle Öne Çıkan Altcoinlerde Düşüş Sürüyor!

Son olarak, Tezos’un (XTZ) Lima güncellemesi, blok zincirinde Tezos’a özgü bir veri türü olan ticket’ların tasarımını geliştiriyor. Yeni güncelleme, Tezos (XTZ) meraklılarının akıllı sözleşmelerdeki hata risklerini azaltarak sıfır tutarlı ticket’lar başlatmasına olanak tanıyor.

Bu güncellemeyle Tezos (XTZ), Web3’teki çeşitli kullanım durumları için başvurulabilecek bir blok zinciri olarak konumunu güçlendiriyor. Tezos (XTZ) üzerinde oluşturulan akıllı sözleşmelerin net sayısı son 12 ayda neredeyse dört katına çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!